Jeszcze jedna porażka JW. Będzie kolejny mecz w ćwierćfinale

Jastrzębski Węgiel po raz drugi przegrał z Effectorem Kielce. Oznacza to, że w sobotę, tym razem w Jastrzębiu-Zdroju, drużyny walczące o miejsce w półfinale play off zagrają piąty raz.

Czwarte spotkanie ćwierćfinału play off rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy, czyli Effectora Kielca. Jastrzębscy zawodnicy zaczęli odrabiać straty dopiero po pierwszej przerwie na żądanie. Po ataku z prawego skrzydła Michała Łaski jastrzębianie doprowadzili do wyrównania (po 6). Chwilę później goście przegrywali już 14:9. Przewaga gospodarzy utrzymała się do samego końca. Zwycięstwo w pierwszej partii udało się osiągnąć już po pierwszej piłce setowej.

Drugą partię jastrzębscy gracze zaczęli równie źle, jak pierwszą. Przy stanie 9:4 szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla zdecydował się na wzięcie przerwy na żądanie. Dzięki Łasce jastrzębski zespół zdołał zmniejszyć różnicę punktową do trzech „oczek” (9:6), ale gospodarze w dalszym ciągu utrzymywali swój dobry rytm gry i identycznie jak w premierowej odsłonie wyszli na prowadzenie 14:9. Autowa zagrywka Tischera oznaczała cztery piłki setowe dla gospodarzy (24:20). W pierwszej z nich jastrzębianom udało się wybronić dzięki skutecznej akcji Martino, ale wobec ataku Kokocińskiego z drugiej piłki podopieczni Bernardiego byli już bezradni.

W trzecim secie jastrzębianie radzili sobie nieco lepiej. Dzięki skuteczności Łaski i Martino, Jastrzębski Węgiel objął prowadzenie 6:5, ale na pierwszej przerwie technicznej po raz trzeci w tym dniu z prowadzenia cieszyli się kielczanie (8:7). Niekorzystną sytuację próbował odwrócić Martino (15:13), ale drużyna Effectora wciąż była w natarciu (17:14). Po asie serwisowym Dangera, Effector wygrywał już 22:16. Gospodarze mecz zakończyli szczęśliwie dla siebie.

Wynik meczu oznacza, że o awansie do półfinału play off zdecyduje piąty mecz, do którego dojdzie w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju.

Effector Kielce - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:22, 25:21, 25:18)

Effector Kielce: Zniszczoł, Milczarek, Kokociński, Danger, Penczev, Kozłowski, Sufa (libero) oraz Orczyk.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Tischer, Holmes, Kubiak, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Violas, Martino, Polański, Malinowski.

Stan rywalizacji w play off (do trzech zwycięstw): 2:2.