KMŚ: Srebro Jastrzębia

2011-10-15, Autor: Mateusz Matkowski
Nie udało się jastrzębskim siatkarzom pokonać Trentino w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Mimo porażki srebrny medal jest ogromnym sukcesem Jastrzębskiego Węgla.

Jedynie w pierwszym secie Polski zespół nawiązał walkę z Mistrzami Świata. Jastrzębski wygrał seta na przewagi 31:29, a ostatnią piłkę skończył Michał Kubiak. W kolejnych setach gra jastrzębian posypała się. Gracze Trentino kończyli wszystkie piłki rzadko się myląc. Przyjmujący JW mieli problem z dokładnym odbiorem piłki co powodowało brak dokładności w rozegraniu. Przegrane odpowiednio do szesnastu, jedenastu i szesnastu rozwiały marzenia o złotym medalu.

Jastrzębski Węgiel - Trentino BetClick 1:3

(31:29, 16:25, 11:25, 16:25)

Składy zespołów:

Jastrzębski Węgiel: Łasko (19), Raphael (1), Bartman (11), Kubiak (12), Holmes (6), Bontje (1), Rusek (libero) oraz Gawryszewski (1), Thorton, Nemer (1) i Bozko

Trentino: Kazijski (20), Birarelli (9), Juantorena (15), Raphael (1), Djurić (13), Stokr (21), Bari (libero) oraz Della Lunga, Sokołow, Brinkman, Collaci i Żygadło