Kolejne zwycięstwo OBI Jastrzębie w Halowej Lidze Biznesu

2012-01-24, Autor: Marcin Maguda - HLB

Za nami IX kolejka rywalizacji w VI edycji Halowej Ligi Biznesu. W pierwszym pojedynku IX kolejki zmierzyły się drużyny BP & TNT oraz OBI Jastrzębie Zdrój.

Początek meczu należał do zawodników OBI Jastrzębie Zdroju, którzy dwukrotnie umieścili piłkę w siatce przeciwnika. W dalszej części meczu Szymon Otremba zdobył kontaktową bramkę dla drużyny BP & TNT, ale jastrzębska drużyna natychmiastowo odpowiedziała dwoma trafieniami. W drugiej część gry drużyna OBI Jastrzębie Zdrój konsekwentnie broniła zaliczki z pierwszej połowy spotkania i dodatkowo wzbogaciła swój dorobek o kolejne trzy bramki. Drużyna BP & TNT odpowiedziała trafieniem Szymon Węgrzyka i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem OBI 7:2.

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach zanotowała drużyna SEGER-a, która pokonała Praktiker Rybnik 7:4. Spotkanie było emocjonującym widowiskiem, a w szczególności w drugiej połowie meczu, w której ambitnie walcząca drużyna Praktikera usiłowała odrobić trzybramkową stratę bramkową z pierwszej połowy meczu. Ta sztuka prawie im się udała, gdyż na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku na tablicy wyników widniał rezultat 5:4 dla drużyny SEGER. Ostatnie słowo tym pojedynku należało jednak do Mateusza Kopacza oraz Remigiusza Rój, którzy swoimi trafieniami w końcówce meczu zapewnili drużynie SEGER trzy punkty.

Świetne widowisko stworzyli zawodnicy OBI Rybnik oraz Elektrowni Rybnik w kolejnym meczu IX kolejki spotkań. Pierwsza część pojedynku należała do drużyny Elektrowni Rybnik, którzy pewnie wygrali tą część gry 4:2. Na początku drugiej część spotkania drużyna Elektrowni Rybnik zdobyła dwie kolejne bramki i tym samym prowadziła 6:2. Taki obieg wydarzeń podziałał motywująco dla zawodników OBI Rybnik, którzy solidnie zabrali się za odrabianie strat bramkowych i na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik spotkania był 7:6 dla Elektrowni Rybnik. Najwięcej zimnej krwi w końcówce pojedynku zachował Waldemar Hojan, który skutecznie wykorzystał akcję zespołową swojej drużyny i tym samym zapewnił zwycięstwo Elektrowni Rybnik 8:6.

W meczu rozegranym awansem z XIV kolejki spotkań drużyna Marat pokonała SEGER 10:2. Mecz bardzo dobrze rozpoczęła drużyna SEGER-a, która swoimi szybkim atakami nie pozwoliła przeciwnikowi na zbyt wiele. Dopiero po dziesięciu minutach meczu zawodnicy MARAT-u przełamali defensywę SEGER-a i z biegiem czasu zwiększali swoją zdobycz bramkową.

VI edycja HLB – IX kolejka spotkań

BP & TNT – OBI Jastrzębie Zdrój 2:7 (1:4)
Zdobywcy bramek: Szymon Otręba, Szymon Węgrzyk (BP & TNT) Marcin Maguda 4, Adam Stryczek, Damian Nowok, Łukasz Tokarczyk (OBI Jastrzębie Zdrój)
Żółte kartki: Mirosław Drewnowski (BP & TNT) Damian Nowok (OBI Jastrzębie Zdrój)

SEGER – Praktiker Rybnik 7:4 (3:1)
Zdobywcy bramek: Mateusz Kopacz 3, Remigiusz Rój 2, Michał Blinda, Artur Skiba (SEGER) Kamil Bolik 3, Paweł Buszka (Praktiker)

OBI Rybnik – Elektrownia Rybnik 6:8 (2:4)
Zdobywcy bramek: Michał Słowik 3, Grzegorz Trzaskalik 2, Grzegorz Makarski (OBI Rybnik) Szymon Bujar 3, Bronisław Helwig 2, Waldemar Hojan 2, Hubert Szopa (Elektrownia Rybnik)
Żółte kartki: Grzegorz Trzaskalik, Michał Słowik (OBI Rybnik) Tomasz Kowalczuk, Radosław Świst, Andrzej Zych (Elektrownia Rybnik)

MARAT - Lubar & DomBud – mecz przełożony na 27.02.2012 ( godz. 20.10 )

VI edycja HLB – XIV kolejka spotkań (rozegrane awansem)

SEGER – MARAT 2:10 (1:6)
Zdobywcy bramek: Adam Niewelt, Michał Blinda (SEGER) Łukasz Maroszek 3, Paweł Maroszek 2, Marcin Kuczera 2, Marcin Kałat 2, Przemysław Pluta (MARAT)

VI edycja Halowa Liga Biznesu

Poz.    Nazwa drużyny    Meczów    Pkt.    Wyg.    Rem.    Por.    Bramki    Bilans
1.    OBI Jastrzębie Zdrój    10    27    9    0    1    80-24    56
2.    Lubar & DomBud    8    24    8    0    0    67-17    50
3.    BP & TNT    9    15    5    0    4    76-58    18
4.    MARAT    8    15    5    0    3    76-34    42
5.    Elektrownia Rybnik    9    12    4    0    5    58-49    9
6.    OBI Rybnik    9    7    2    1    6    37-94    -57
7.    SEGER    10    6    1    0    9    43-89    -46
8.    Praktiker Rybnik    9    1    0    1    8    32-104    -72