LM: Jastrzębski Węgiel zgarnia trzy punkty!

2017-12-06, Autor: gs

Pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów i pierwsze zwycięstwo! Jastrzębski Węgiel w dobrym stylu pokonał ekipę z Berlina 3:0.

Jastrzębski Węgiel już na początku seta po skutecznym ataku Salvadora Olivy odskoczył rywalom z Berlina na dwa punkty (4:2). Goście popełniali sporo błędów własnych (13:9), bardzo często dotykając siatki  (15:10).  Pomarańczowi pewnym krokiem brnęli po zwycięstwo w premierowej partii, wygrywając 25:21.

Świetny początek zanotowali jastrzębianie również w drugim secie (3:0). Podopieczni Marka Lebedewa na pierwszej przerwie prowadzili już 8:3. Berlin po błędach własnych gospodarzy zbliżył się znacznie do Pomarańczowych  (13:12). Jastrzębianie poprawili swoją grę w ofensywie i rozpoczęli budowę przewagi na nowo (20:16). W drugiej odsłonie podobnie jak w pierwszej miejscowi zdecydowanie zwyciężyli 25:19.

Mogłoby się wydawać, że jastrzębianie łatwo zwyciężą również w trzeciej partii. Nic bardziej mylnego, Berlin podrażniony przegraną w poprzednich setach w trzeciej partii złapał dwa oczka przewagi (6:8). Pomarańczowi popełniali proste błędy (8:12), z kolei rywale grali cierpliwie i zdecydowanie poprawili defensywę (11:16). Z przechodzącej piłki skorzystał Lukas Kampa, Wojciech Sobala  postraszył rywali swoją zagrywką i już mieliśmy remis po 18. W "gorącej" końcówce chłodną głowę zachowali jastrzębianie, którzy wygrali tego seta 26:24 oraz cały mecz 3:0!

Jastrzębski Węgiel – Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:21, 25:19, 26:24)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kosok, DeRocco, Kampa, Sobala, Hidalgo Oliva, Popiwczak (libero) oraż Strzeżek, Lushtaku, Ernastowicz

Berlin Recycling Volleys : Okolic, Marshall, Kromm, Caroll, Vigrass, Pujol, Perry (libero) oraz Kuhner, White, Bogachev

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0