Mimo czerwonych kartek, Jastrzębski odniósł pewne zwycięstwo w 12 kolejce PlusLigi

2023-12-18, Autor: lk

Jastrzębski Węgiel w 12 kolejce PlusLigi podejmował u siebie Ślepsk Malow Suwałki. Zobacz jak przebiegał mecz, w którym oczywiście faworytem byli gospodarze - mistrzowie Polski. W tym meczu sędzia dwa razy pokazał nie żółtą, a czerwoną kartkę siatkarzom Jastrzębia. To dość niecodzienna sytuacja na plusligowych parkietach.

Miejscowi już na początku meczu pokazali swoją moc w polu zagrywki. Punktował najpierw Gladyr, później Szymura. Jastrzębski szybko wypracował przewagę, którą pewnie utrzymywał. Dobrze funkcjonował blok gospodarzy, a punktowali tym elementem Fornal, Gladyr, Huber i Toniutti. Suwałki nie znalazły w tej partii punktu zaczepienia.

W drugim secie, mimo że wynik nie był najgorszy dla gości, Jastrzębski w pełni kontrolował przebieg gry. Suwałki miały cały czas problemy z dokładnym przyjęciem, a do tego popełniali własne błędy, również w ataku. Dwa asy Macyry dały suwalczanom sygnał do walki, a dobra zmiana Stern skutkowała remisem po 13. Dobra gra obronna i wykorzystane kontrataki, ponownie dały Jastrzębskiemu kontrolę nad wynikiem. Po chwili było 2:0 w meczu.

Kontrowersyjna decyzja sędziego na początku trzeciego seta skutkowała dużą irytacją Hubera, za co zobaczył czerwoną kartkę, a Jastrzębski stracił punkt - 3:4. Po kolejnej akcji, sędziemu nie spodobało się zachowanie Fornala, za co również zobaczył czerwony kartonik, a tablica wskazywała wynik 4:5. Mistrzowie Polski siatkarski dopisywali kolejne punkty na swoje konto - Patry zaserwował asa, Gladyr dołożył blok, a tym samym inicjatywę ponownie przejęli miejscowi - 10:8. Mimo zmian w składzie, Ślepsk nie potrafił zatrzymać rywali, którzy punktowali w każdym elemencie. Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał trzeciego seta i całe spotkanie 3:0.

MVP: Benjamin Toniutti

Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:18, 25:19)

Jastrzębski: Toniutti, Patry, Gladyr, Fornal, Szymura, Huber, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Skruders, Sedlacek
Ślepsk: Sanchez, Gallego, Filipiak, Halaba, Firszt, Macyra, Filipowicz (libero) oraz Buculjevic, Żakieta, Stern, Stajer, Czunkiewicz (libero)
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0