Orientaliści wrócili z mistrzostw z workiem medali

2013-06-20, Autor: Anna Koleczko
Za zawodnikami biegów na orientację kolejny pracowity weekend. Tym razem walczyli o medale na własnym podwórku. W sobotę jastrzębska Jedynka była organizatorem Sztafetowych Mistrzostw Śląska rozegranych okazji 50 – lecia Miasta Jastrzębia-Zdroju.

Zawody odbyły się na  Biadoszku, czyli pięknych terenach leśnych rozciągających się między Ruptawą a Moszczenicą. Wśród 40 rywalizujących ze sobą trzyosobowych sztafet, aż 6 medali zdobyli jastrzębianie. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Paulina Mrózek, Krystyna Mastela, Sabina Bodzek (młodziczki), Krzysztof Masny, Paweł Masztalski, Krzysztof Bodzek (seniorzy) oraz Artur Tomanek, Tomasz Majda i Łukasz Kołeczko (weterani).

Tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: Kinga Harasymiuk, Aleksandra Surowy, Adrianna Rosłoń (juniorki młodsze) oraz Weronika Kąsek, Piotr Rosłoń i Błażej Kołeczko (dzieci), natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Krzysztof Tomanek, Bartłomiej Majda i Bartosz Kołeczko (młodzicy).

W niedzielę zawodnicy poznawali zakamarki wodzisławskiej starówki startując w sprinterskich Mistrzostwach Śląska w BNO. Na starcie, w pełnym słońcu stanęło ponad 360 osób. Jastrzębscy zawodnicy wywalczyli 4 złote medale. Tytuły mistrzowskie zdobyli: Kinga Harasymiuk, Martyna Mikuła, Jarosław Borgiel oraz Marcin Pasek.

Wraz z klubowiczami UKS ZSZ-Jedynki do Wodzisławia wybrali się uczniowie SP 5. Poznawali tajniki biegu na orientację startując w kategoriach popularyzacyjnych dla początkujących.

Również i oni odnieśli sukces w swoich kategoriach wiekowych. Byli to Kamil Wierzbicki (I miejsce M14B), Mateusz Wysmoliński (II miejsce M12B) i Patryk Wikłacz (III miejsce M14B).