Pomarańczowi przegrywają ze Skrą Bełchatów

2015-04-16, Autor: mkor, źródło: JW

Jastrzębski Węgiel przegrał wczoraj z PGE Skrą Bełchatów i jednocześnie oddalił się od zdobycia brązowego medalu.

Początek spotkania należał dla gospodarzy. Świetnie na parkiecie prezentował się Michał Wlazły. Jastrzębianie szybko jednak zareagowali i w ostateczności udało im się pewnie wygrać pierwszego seta do 20.

Skra w drugiej partii stanowiła już zgrany monolit i wskoczyła na swój najwyższy poziom. Bełchatowianie odskoczyli pomarańczowym i zdobywali punkt za punktem, czego konsekwencją było ich zwycięstwo 25:15.

Po kontuzji wrócił do gry Zbigniew Bartman, ale gołym okiem było widać, że to nie jest jeszcze jego najlepsza wersja. Wyrównana walka obu drużyn w trzecim secie zakończyła się wygraną gospodarzy, którzy okazali się być lepsi w końcówce.

Kolejna odsłona spotkania była już prawdziwym popisem Aleksa Brdjovicia. Jego koledzy musieli się jednak sporo napracować, by ostatecznie triumfować 29:27 w czwartym secie i wygrać całe spotkanie.

Skra: PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:1 (20:25, 25:15, 25:23, 29:27)

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Wrona, Uriarte, Włodarczyk, Winiarski, Piechocki (libero) oraz Tille, Marechal, Conte, Kłos

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kosok, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Bartman, Malinowski, Filippov, Kańczok, Popiwczak