Przełamali się! GKS wygrywa z Sandecją Nowy Sącz na wyjeździe (1:3)

2024-03-04, Autor: kb

Zwycięstwem 3:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie GKS-u Jastrzębie z Sandecją Nowy Sącz. Jastrzębianie przełamali passę blisko 300 dni bez zwycięstwa na boisku rywala.

W sobotę (2 marca) w Niepołomicach zespół GKS-u Jastrzębie wygrał z Sandecją Nowy Sącz 3:1.

Od samego początku mecz układał się pod dyktando gości. W 5. minucie GieKSę na prowadzenie wyprowadził Bednarski, a sześć minut później było ju 2:0 za sprawą Ali'ego.

Ataki gospodarzy były skutecznie odpierane, a kolejne bramki kibice zobaczyli dopiero pod koniec spotkania. W 80. minucie gospodarze złapali kontakt, strzelając na 1:2, ale w 89. Joao Guilherme zakończył zawody zdobywając trzecią bramkę dla GKS-u.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie 1:3

SANDECJA: Polaczek - Buchta, Rutkowski, Kowalik - Nawotka, Słaby (46. Kwietniewski), Potoma, Żołądź (64. Vaclavik), Bryła (64. Wilczyński) - Kamiński (64. Talar), Wolsztyński (82. Marcinho). Trener Robert KASPERCZYK.

GKS: Drazik – Boruń, Baranowski, Matuszek, Lech, Iskra – Ali (69. Kargul-Grobla, 87. Maszkowski), Fietz, Joao Guilherme (90. Jadach) – Bednarski, Chmarek (69. Kiebzak). Trener Dawid PĘDZIAŁEK.

Dzięki zwycięstwu GKS opuścił strefę spadkową i aktualnie jest na 14. miejscu w lidze.