ZAKSA prowadzi w play off

W trzecim meczu półfinału play off ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała na własnym terenie Jastrzębski Węgiel 3:2 i tym samym objęła prowadzenie w całej półfinałowej rywalizacji (2:1).

Od samego początku pojedynek był bardzo wyrównany. W pierwszym secie nasza drużyna goniła rywala, a po pierwszej przerwie technicznej wyszli na prowadzenie. Pierwszą piłkę setową jastrzębianie mieli przy stanie 24:18. W ostatniej akcji seta Tischer zatrzymał pojedynczym blokiem Ruciaka.

Drugą partię jastrzębianie zaczęli bardzo dobrze. Później ZAKSA za sprawą skutecznego w polu serwisowym Ruciaka doprowadziła do wyrównania. Na pierwszej przerwie technicznej w tej partii kędzierzynianie prowadzili 8:7. Jastrzębscy siatkarze nie stracili jednak wiary i szybko zabrali się do odrabiania strat. Pierwszą piłkę setową jastrzębianie zmarnowali – Łasko zaryzykował i posłał zagrywkę w atut, ale za drugim razem ten sam błąd popełnił Fonteles.

W trzecim secie lepsza była ZAKSA, która po wyrównanym początku trzeciej partii, objęła prowadzenie. Najjaśniejszym punktem w szeregach ZAKSY i to jemu także gospodarze zawdzięczają dobry wynik. Pierwszą piłkę setową ZAKSA miała przy stanie 24:20. JW. zdołał się obronić dzięki skuteczności Gierczyńskiego, ale w kolejnej akcji sędzia odgwizdał Tischerowi piłkę rzuconą i zakończył partię.

Podbudowani wygraną w partii trzeciej kędzierzynianie czwartą część meczu zaczęli równie dobrze. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy wyniku 8:5. Jastrzębie tak łatwo się nie poddało. Przez dłuższy czas trwała drużyny prowadziły popisową wymianę ciosów. Niestety lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali kolejnego seta.

Tie break rozpoczął się fatalnie. Zespoły zmieniły się stronami przy stanie 8:2. Jastrzębianie nie byli już w stanie powrócić do gry. Piąty set zakończył się wynikiem 15:6.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:2 (18:25, 23:25, 25:21, 25;19,15;6).

ZAKSA:  Rouzier, Zagumny, Wiśniewski, Możdżonek, Ruciak, Fonteles, Gacek (libero) oraz Kapelus, Pilarz, Witczak, Nogueira, Gladyr.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Tischer, Holmes, Bontje, Gierczyński, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Violas, Malinowski, Zbierski.

Stan rywalizacji w play off (do trzech zwycięstw): 2:1 dla ZAKSY.