Multimedaliści z Berlina

2018-12-06, Autor: ap

Reprezentanci KS Nautilus przywieźli worek medali z Niemiec. Zuzanna Rzepka, Wiktoria i Tatiana Oszkiel, Emilia Pacyna i Jakub Pelaczyk wzięli udział w zawodach Beco-Cup w Berlinie.

Podopieczni KS Nautilus zaprezentowali znakomitą formę w zawodach Beco-Cup w Berlinie. Prawie każdy z naszych zawodników wrócił z Niemiec z medalem:

Jakub Pelaczyk zdobył złoto na dystansie 50 m SF (czas 00:20,56), srebro na dystansie 50 m BF (czas 00:22,90), srebro na dystansie 100 m BF (czas 00:51,66), brąz na dystansie 200 m BF (czas 01:57,07).

Tatiana Oszkiel trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium: na dystansie 50 m BF (czas 00,27,80), na dystansie 100 m BF (czas 01:01,13) oraz na dystansie 200 m BF (czas 2:15,75).

Wiktoria Oszkiel zajęła drugie miejsce na dystansie 400 m SF (czas 03:50,19), trzecie na dystansie 50 m AP (czas 00:20,05), drugie na dystansie 800 m SF (czas 08:02,54) oraz pierwsze na dystansie 200 m BF (czas 02:03,08).

Zuzanna Rzepka zdobyła brązowy medal na dystansie 50 m SF (czas 00:19,88), złoty na dystansie 100 m SF (czas 00:42,49), srebrny na dystansie 50 m AP (czas 00:18,33), srebrny na dystansie 100 m pod wodą z butlą (czas 00:40,81) oraz srebrny na dystansie 200 m SF (czas 01:36,36).

Tatiana Oszkiel zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji wielobojowej, Jakub Pelaczyk oraz Zuzanna Rzepka – drugie, a Wiktoria Oszkiel – trzecie.

Były to przedostatnie zawody pływaków KS Nautilus w tym roku. Przed naszymi zawodnikami pozostaje jeszcze Finał Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Nowym Jiczynie w Czechach (15 grudnia), na który to już się solidnie przygotowują.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!