Anna Kubiak na podium Grand Prix Polski w Gdańsku

2017-04-02, Autor: df, źródło: JKTS Jastrzębie

Liczna ekipa młodych pingpongistów JKTS-u Jastrzębie-Zdrój wystartowała w 3. Grand Prix Polski Młodzików w Gdańsku. Na stołach Ośrodka Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby jastrzębska ekipa pokazała, że jest nie tylko liczna, ale też bardzo dobrze wyszkolona i waleczna.

W trakcie trzydniowych zmagań (10-12 marca), spośród młodzików JKTS-u najlepiej wypadła Anna Kubiak. Jastrzębianka wygrała swoją grupę, a w 1/8 finału spotkała się z koleżanką z klubu - Weroniką Tomczak, która również zakończyła rozgrywki grupowe na 1. miejscu. Pojedynek obu zawodniczek JKTS-u zakończył się pewnym zwycięstwem Kubiak 3:0. W 1/4 finału młodziczka z Jastrzębia-Zdroju zdeklasowała liderkę krajowego rankingu – Wiktorię Wróbel 3:0. Kolejne sety wygrała do 3, 1 i 5. W półfinale Anna spotkała się z Iloną Sztwiertnią, którą pewnie pokonała w Krośnie podczas 3. GPP Juniorek. Niestety tym razem górą była Sztwiertnia zwyciężając 3:1. Tym samym jastrzębianka zakończyła zmagania na 3. miejscu, które jest najlepszym jej wynikiem w tym sezonie.

Z kolei Laura Kałużny z JKTS-u uplasowała się na 10. pozycji. Młodziczka już w fazie grupowej stoczyła emocjonujący pojedynek z Zuzanną Lewandowską, który musiała wygrać, by wyjść z grupy. Pierwszy set jednak przegrała do 8, drugi wygrała, a trzeci znowu przegrała. Kiedy w czwartym secie jastrzębianka przegrywała 4:9, nastąpił nieprawdopodobny zwrot akcji. Po serii bezbłędnych zagrań wygrała partię do 9. W ostatnim secie kontynuowała skuteczną grę i ostatecznie zwyciężyła 3:2. Niestety w 1/8 finału przyszło jej zmierzyć się z Wiktorią Wróbel. Faworytka pojedynku potwierdziła swoją pozycję wygrywając 3:0. Kałużny jednak walczyła dzielnie, do końca, nie ułatwiając rywalce zadania.

gpp_mlodzikow2017_1

Z fazy grupowej do turnieju finałowego awansowała także Kamila Pustelnik. Niestety w 1/16 finału przegrała ze swoją przeciwniczką i tym samym zakończyła zmagania w 3. GPP Młodzików.

Obok dziewczyn w Gdańsku wystartowali również dwaj młodzicy: Bartłomiej SkórkoMaciej Domin. Pierwszy z nich zakończył zmagania na fazie grupowej w przedziale miejsc 33-40. Drugi odpadł w eliminacjach.