Czechowice-Dziedzice pokonane przy Harcerskiej

2013-04-28, Autor: mw
Wczoraj piłkarze z GKS Jastrzębie wygrali mecz na własnym boisku. Podopieczni Grzegorza Łukasika pokonali MRKS Czechowice-Dziedzicie 2:1.

Na stadionie przy Harcerskiej nie brakowało emocji już od pierwszych minut spotkania. Pierwsza bramka padła w 13. minucie, gdy dośrodkowanie jastrzębian z prawego skrzydła przerwać chciał Tomasz Biłka i w efekcie umieścił piłkę we własnej bramce. Goście za wszelką cenę starali się naprawić swój błąd, lecz ze strzałami na bramkę dobrze radził sobie jastrzębski bramkarz.

W 24. minucie bramkę dla GKS-u strzelił Bartosz Hajczuk. Jeszcze w tej samej połowie swoją szansę dostali piłkarze z Czechowic-Dziedzic, którą wykorzystał Mateusz Wójcikiewicz.

W drugiej połowie podopieczni Grzegorza Łukasika nie dążyli do bardziej zdecydowanych natarć. Do większego wysiłku zmuszeni zostali dopiero dziesięć minut przed końcem meczu, gdy drużyna gości zmieniła taktykę na mocno ofensywną. Mimo to wynik się nie zmienił. Trzy punkty pozostały w Jastrzębiu, lecz forma drużyny pozostawia wiele do życzenia.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Kamil Duda, Piotr Pacholski, Łukasz Gad, Tomasz Kocerba - Bartosz Hajczuk, Mateusz Wrana, Kamil Gorzała, Tomasz Musioł (63. Patryk Dudziński) - Kamil Jadach, Paweł Gryta. Trener Grzegorz Łukasik.

MRKS Czechowice-Dziedzice: Tomasz Łysoń - Mateusz Putek, Tomasz Jonkisz, Tomasz Biłka, Konrad Then - Tomasz Sierota, Krystian Szczotka, Wojciech Szal (63. Rafał Żurek), Szymon Niemczyk - Błażej Adamiec (73. Marcin Baranowicz), Mateusz Wójcikiewicz. Trener - Dariusz Kubica.