zamknij

Wiadomości

Czy podziemne przejście pod al. Jana Pawła II zostanie otwarte?

2017-05-23, Autor: pww

Podziemne przejście pod al. Jana Pawła II powstało w latach 70-tych, aby połączyć dwie strony ulicy, od głównego budynku szpitala, do obecnej siedziby JSW, gdzie miała się znaleźć „porodówka”. Choć od dawna jest zamknięte, to mieszkańcy chcieliby, żeby znów funkcjonowało. Czy jest na to szansa?

Reklama

Na al. Jana Pawła II od lat dochodzi do potrąceń pieszych, a niektóre z nich okazały się śmiertelne. Mieszkańcy oczekują, że władze miasta wreszcie rozwiążą ten problem. Radna Iwona Rosińska zastanawia się, dlaczego nikt ni myśli o uruchomieniu podziemnego przejścia pod aleją. Argumentuje, że tunel jest kompletnie wykonany – wyłożony jest kafelkami, a toalety są w pełni wyposażone. – Samo przejście spełnia wszelkie wymogi, a według rzeczoznawcy przygotowanie go do użytku kosztowałoby 30 tysięcy złotych – przekonuje radna.

Wiceprezydent Roman Foksowicz wyjaśnia, że to nie do końca prawda. Przede wszystkim należałoby od nowa wykonać instalację elektryczną, co kosztować może 10 tysięcy złotych. A samo przejście nie ma odpowiednich wymiarów i nie spełnia wymagań technicznych. – Tunel posiada załomy, zakamarki przy klatkach schodowych oraz brak widoczności na drugą stronę tunelu, co stwarza poczucie zagrożenia. Dodatkowo tunel nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – informuje.

Zamiast tego miasto zdecydowało się na budowę sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych między budynkami JSW i szpitalem. – Przy budowie sygnalizacji świetlnej zastosowany zostanie wydłużony zielony sygnał dla pieszych, specjalnie z myślą o niepełnosprawnych. Ponadto sygnalizacja spowoduje przytrzymanie ruchu i umożliwi łatwiejsze włączenie się A brak jest podstaw prawnych do z wlotów podporządkowanych na sąsiednich skrzyżowaniach – wyjaśnia wiceprezydent.

Nowa sygnalizacja ma być gotowa do końca czerwca 2017 roku. 

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 23

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Tadeusz Maron 2017-05-23
  12:58:21

  2 3

  Jak RN pisalismy juz w tej sprawie i odpowiedź była taka sama. Troszkę pokrętne tłumaczenie. Nie wiem czy sygnalizacja jest tansza ale na pewno lzejsza do pokonania dla starszych. Cieszmy się wiec ze tak szybko zostanie zrobiona.

 • ~szela 2017-05-23
  13:14:23

  6 6

  O jeny, ale kręci pan wicek. Jaki problem, że tunel ma załomy i nie widać drugiego końca? Jak jest ciemno, dwie lampy załatwią temat. Tunel bez dwóch zdań jest bezpieczniejszy, niż przejście. A że nie jest dopasowany do niepełnosprawnych? Trudno, ani to pierwsza, ani ostatnia budowla niedopasowana do ich potrzeb. Ale to jeszcze nie powód, by z niej nie korzystać.

 • ~Barbara Drąg 2017-06-24
  09:53:54

  1 1

  Tak najlepiej otworzyć żeby bezdomni i pijacy mieli gdzie siedzieć wtedy na pewno bedzie bezpiecznie bardzo dobrym rozwiazaniem była sygnalizacja

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wprowadzenie programu 800+ zamiast 500+ jest dobrym pomysłem?


Oddanych głosów: 917