Druga porażka piłkarzy GKS-u

W 23. kolejce ligi okręgowej GKS 1962 Jastrzębie przegrał na wyjeździe z LKS-em Krzyżanowice 2:3.

W meczu na szczycie ligi okręgowej lider z Jastrzębia wybrał się na trudny teren wicelidera z Krzyżanowic. Gospodarze od początku spotkania rzucili się do ataków. Ich efektem była bramka Adriana Studniczka już w 9. minucie. Chwilę później było już 2:0. Wynik podwyższył Mariusz Frydryk. Ten sam zawodnik zdobył również trzeciego gola dla LKS-u, który w 65. minucie prowadził już 3:0. Jastrzębianie obudzili się w końcówce spotkania. W 80. minucie gola na 3:1 zdobył Krzysztof Knesz. Po chwili było już 3:2. Rzut karny wykorzystał niezawodny Witold Wawrzyczek. Niestety na wyrównanie zabrakło już czasu. Ostatecznie GKS przegrał z LKS-em 2:3.

Warto dodać, że porażka w Krzyżanowicach była dopiero drugą przegraną GKS-u w tym sezonie. W tej chwili LKS traci do jastrzębian 11 punktów.

LKS Krzyżanowice - GKS Jastrzębie 3:2 (2:0)

1:0 - Adrian Studniczek (9), 2:0 - Mariusz Frydryk (17), 3:0 - Mariusz Frydryk (65), 3:1 - Krzysztof Knesz (80), 3:2 - Witold Wawrzyczek (82 - karny)

LKS Krzyżanowice: Roman Bindacz (80. Mateusz Kuhn), Adrian Kamczyk, Edward Kowalczyk, Wojciech Podolak, Maciej Biegański, Adrian Studniczek (45. Marcin Pocialik, 75. Krzysztof Pientka), Wojciech Chłapek, Sebastian Piechota, Jacek Bażan, Andy Surgota, Mariusz Frydryk. Trener - Paweł Sibik.

GKS Jastrzębie: 33. Szymon Prostacki - 2. Tomasz Lorenc, 4. Tomasz Ciemięga (65. 17. Arkadiusz Taraszkiewicz), 18. Kamil Michalczyk, 9. Szymon Kiełkowski - 7. Kamil Gorzała (46. 3. Tomasz Kocerba), 11. Kacper Walor, 23. Witold Wawrzyczek, 5. Adrian Kopacz - 6. Błażej Pawliczek (15. 8. Kamil Jadach), 10. Krzysztof Knesz. Trener - Andrzej Myśliwiec.

Sędzia: Dariusz Rzenno (Bytom).

Żółte kartki: Kacper Walor, Krzysztof Knesz, Arkadiusz Taraszkiewicz, Tomasz Kocerba.

Czerwona kartka: Arkadiusz Taraszkiewicz (za dwie żółte).