Drugie zwycięstwo JKH w play-off

2013-02-21, Autor: pww
Wczoraj odbył się drugi mecz fazy play-off. Tym razem zawodnicy z JKH GKS Jastrzębie pokonali Zagłębie Sosnowiec 3:0.

W pierwszej odsłonie o sporym szczęściu mógł mówić bramkarz JKH, Kamil Kosowski, który w pierwszej minucie został trafiony krążkiem w szyję. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało i mógł pozostać na lodowisku. Pomimo wielu dogodnych sytuacji, tercja zakończyła się bezbramkowo. Najbliżej usadowienia krążka w bramce był Petr Lipina, który w 16. minucie spotkania trafił w poprzeczkę.

W połowie drugiej tercji wynik otworzyli gospodarze. Spod bandy strzelił Richard Bordowski, a przed samą bramką krążek dobił Błażej Salamon.

Ostatnia tercja również należała do jastrzębian, choć w poczynaniach zawodników brakowało precyzji. W 57. minucie Mateusz Bryk mocnym uderzeniem trafił prosto w bramkę. Dwie minuty później ostatniego gola w spotkaniu zdobył Marcin Słodczyk, który trafił w pustą siatkę.

Trener Zagłębia uważa, że jego podopieczni zagrali o wiele lepiej niż we wtorkowym spotkaniu. - Muszę przyznać, że drużyna przeszła gruntowną przemianę. Martwi jedynie słaba skuteczność i brak bramek – mówił Krzysztof Podsiadło.

Z gry drużyny nie byli zadowoleni szkoleniowcy JKH GKS Jastrzębie. - W naszej grze było bardzo dużo niedokładności. Połowa naszych przewag powinna zakończyć się bramką, a tak się nie stało – ocenia drugi trener JKH GKS, Daniel Czubiński.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec (0:0, 1:0, 2:0)

1:0 (29:21) Salamon - Bordowski - Lipina
2:0 (56:44) Bryk
3:0 (58:46) Słodczyk (do pustej bramki)

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny, Zatko (2), Kapica, Lipina (2), Danieluk (6) - Karliczek, Mateusz Rompkowski, Bordowski (2), Prochazka, Urbanowicz - Labryga, Bryk (2), Zdenek, Słodczyk, Kulas - Pastryk, Dąbkowski, Marzec, Salamon, Kogut.

Zagłębie Sosnowiec: Kieler (od 56:44 do 56:50 Nowak) - Duszak, Kuc, Dołęga (10+20), T. Kozłowski, Szewczyk - Jaskólski (10), Cychowski (8+10), Podsiadło, Zachariasz (10), M. Kozłowski (2) - Działo (2), Kulik (6), Majoch, Twardy (2), Baca - Kołodziej, Jarnutowski, Demkowicz, Jaskólski.

Kary: 14:80.
Sędziowali: Sebastian Kryś, Tomasz Radzik - Leszek Kubiszewski, Marcin Polak.
Strzały: 43:19.