Dwie ważne wygrane! JKH w pierwszej trójce

2023-10-16, Autor: kb

Za JKH GKS Jastrzębie bardzo udany weekend. Hokeiści z Jastrzębia w piątek pokonali Energę Toruń 5:2, natomiast wczoraj (15 października) na wyjeździe zwyciężyli z Zagłębiem Sosnowiec. Aktualnie JKH awansowało na trzecie miejsce w tabeli.

WITAJ, CZWÓRKO! - tak było w piątek

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i zameldowali się (wreszcie!) w czołowej czwórce Tauron Hokej Ligi! W piątkowy wieczór nasz zespół pokonał na Jastorze Energę Toruń 5:2 (1:1, 1:1, 3:0), zarazem „wypychając” przeciwników z czwartego miejsca. Kluczową dla losów meczu była połówka trzeciej tercji, w której Maciej Urbanowicz i Marcin Kolusz wyprowadzili naszą ekipę na dwubramkowe prowadzenie.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
5:2 Spirko 59:56 (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Lacković - Martiska, Wajda, Urbanowicz, Starzyński, Paś - Górny, Kolusz, Kiełbicki, Spirko, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Bernhards, Jarosz, Arrak - Pelaczyk, Kameneu, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Zając.

W SOSNOWCU CZWARTE ZWYCIĘSTWO!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki. Do grona pokonanych drużyn dołączyło Zagłębie Sosnowiec. Zwycięstwo na nowym lodowisku w Sosnowcu było jubileuszowe. Jastrzębianie pokonali Zagłębie w ekstralidze po raz 50. Do tego na lodzie rywala wygrali 10. mecz z rzędu. Dzięki passie czterech wygranych w październiku drużyna z Jastrzębia awansowała na trzecią pozycję w tabeli.

Spotkanie było pełne zwrotów akcji. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Emocji nie zabrakło w żadnej tercji. Pierwsze celne trafienie w meczu zadali jastrzębianie. W 5. minucie współpraca Dominika Jarosza i Raivo Freidenfeldsa przyniosła prowadzenie. Łotysz odebrał krążek obrońcy i nagrał przed bramkę wychowankowi JKH, który bez problemu umieścił gumę w sosnowieckiej bramce. Osiem minut później był remis. Gospodarze wykorzystali pierwszą przewagę w błyskawicznym tempie. Pięć sekund po wznowieniu przymierzył Patryk Krężołek i wyrównał stan rywalizacji. Upłynęły kolejne trzy minuty i Viinikainen odzyskał prowadzenie dla JKH. Fin wykończył akcję Filipa Starzyńskiego i Macieja Urbanowicza.

Po przerwie śmielej zaatakowali gospodarze. Ich akcje przyniosły efekt bramkowy w 25. i 33 minucie. Najpierw krążek wrzucony spod linii niebieskiej przez obrońcę Zagłębia zaskoczył Macieja Miarkę. Potem bramkarzowi gości strzałem z backhandu przypomniał o sobie Patryk Krężołek. W 34. minucie nastąpiła w JKH zmiana golkipera. Od tego momentu jastrzębianie tylko strzelali bramki. Remisowo zrobiło się już trzy minuty później. Maciej Urbanowicz z Filipem Starzyńskim podręcznikowo rozmontowali miejscową obronę. Minutę przed końcem podopieczni Roberta Kalabera trzeci raz wyszli na prowadzenie. Nieporozumienie w szeregach rywala za własną bramką wykorzystał Łukasz Nalewajka z Michałem Zającem.

W trzeciej tercji jastrzębianie starali się kontrolować przebieg spotkania. Zadanie to ułatwiali sosnowiczanie, którzy czterokrotnie byli odsyłani na ławkę kar. Jedną z przewag na bramkę zamienił Ricards Bernhards. Gospodarze po trafieniu Łotysza nie byli w stanie już skutecznie zaatakować. Piotr Sarnik wziął czas i próbował coś zmienić w grze swojego zespołu. Próby okazały się bezskuteczne. Wynik ustalony w 51. minucie utrzymał się do końcowej syreny.

Kolejny mecz w piątek 20 października. Na Jastor przyjedzie 19-krotny mistrz Polski z Nowego Targu, drużyna PZU Podhale. Pierwsze wznowienie o godz. 18:00. Zapraszamy na Jastor.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
3:5 Bernhards - Jarosz 50:41, 5/4

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Lacković od 33:49) - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Starzyński, Paś - Górny, Martiska, Kolusz, Spirko, Rajamaki - Viinikainen, Bagin, Bernhards, Jarosz, Freidenfelds - Arrak, Kameneu, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Zając.