Efektowne zwycięstwo GKS-u 1962 Jastrzębie w IX kolejce

2015-10-05, Autor: ps, źródło: mat. prasowe
Piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie pojechali 3 października do Zabrza, by tam zmierzyć się z rezerwami miejscowego Górnika. Rywal jastrzębian przed meczem IX kolejki był uznawany za faworyta.

Nie można powiedzieć, żeby ostatnie mecze były dla GKS-u 1962 Jastrzębie satysfakcjonujące, stąd faworytem przed sobotnim spotkaniem była zdecydowanie drużyna Górnika II Zabrze. Rywal jastrzębskich piłkarzy zajmował przed meczem 3. miejsce w tabeli III ligi opolsko-śląskiej z zaledwie czterema golami straconymi. I tyle samo bramek ustrzelili w tym starciu piłkarze GKS-u.

Pierwszą bramkę dla drużyny gości strzelił w 25. minucie meczu Dawid Weis. Dziesięć minut później strzelanie rozpoczął Daniel Szczepan. "Rozpoczął", bo po przerwie zdobył jeszcze dwie bramki - pierwszą w 50. minucie, kolejną w 62. Ustrzelony hattrick z pewnością zostanie zapamiętany temu zawodnikowi, któremu śmiało przyznać można tytuł gracza meczu. Do końcowego gwizdka żadna drużyna nie zdobyła już bramki i mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u 1962 Jastrzębie stosunkiem bramek 4:0.

Górnik II Zabrze - GKS 1962 Jastrzębie 0:4 (0:2)