GKS gromi Unię Racibórz. Popis Dudzińskiego

2012-08-15, Autor: Grzegorz Sekita

GKS 1962 Jastrzębie w drugiej kolejce II grupy śląskiej IV ligi aż 8:0 rozgromił Unię Rabibórz. Bezapelacyjnym bohaterem spotkania był szesnastoletni Patryk Dudziński, który w drugiej części meczu zaliczył dwa klasyczne hat-tricki z rzędu!

- Mam nadzieję, że będę strzelał jeszcze więcej, ale nie wiem czy powtórzę tyle w jednym meczu. W MOSiRze strzelałem kilka bramek w meczu, ale nigdy nie udało mi się aż sześciu. Chciałem podziękować trenerowi, że dał mi szansę - mówił po meczu  debiutujący przed jastrzębską publicznością wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie.

Swój strzelecki popis najmłodszy piłkarz na boisku rozpoczął w 57. minucie. Minutę wcześniej Pawła Grytę zmienił Mateusz Piekarski, co pozwoliło Dudzińskiemu zająć miejsce na środku ataku. W kilka minut udowodnił, że zdecydowanie lepiej czuje jako snajper, niż jako prawy pomocnik. Wprawdzie było już wówczas 2:0 dla GKS-u, ale chyba nikt na  Harcerskiej nie zakładał, że mecz skończy się pogromem rywala z  Raciborza. Pierwsza bramka padła już w 7. minucie. Dudziński zasygnalizował, że ma dobry dzień i asystował przy golu Mateusza Wrany. Mimo kilku szans na podwyższenie wyniku, była to jedyna bramka w  pierwszej połowie. Druga padła już w 47 sekundzie po zmianie stron. Kamil Gorzała zagrał na wolne pole do Kamila Jadacha, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Unii.

Druga połowa należała jednak do Patryka Dudzińskiego. - Nie był to Dudziński show, ale GKS show. Na Dudzińskiego pracował cały zespół. Fakt, że strzelił 6 bramek, ale to się nie wzięło z niczego. Pracowali na niego chłopcy od bramkarza, przez obronę aż do pomocy - komentował po spotkania trener GKS-u, Grzegorz Łukasik.

Niemniej wychowanek MOSiR-u przeszedł dziś do historii. Między 57 a 80 minutą strzelił aż 6 bramek, a więc dwa hattricki klasyczne w ciągu zaledwie 23 minut! Szestastolatek błysnął pod każdnym względem. Pokazał opanowie i technikę, umiał się zastawić, kiwnąć obrońców, skutecznie strzelić. Pokazał, że do GKS-u dołączył kolejny utalentowany piłkarz.

GKS 1962 Jastrzębie - Unia Racibórz 8:0 (1:0)
1:0 Mateusz Wrana '7
2:0 Kamil Jadach '46
3:0 Patryk Dudziński '57
4:0 Patryk Dudziński '66
5:0 Patryk Dudziński '71
6:0 Patryk Dudziński '73
7:0 Patryk Dudziński '78
8:0 Patryk Dudziński '80

GKS Jastrzębie: Mateusz Deege (68' Grzegorz Drazik) - Tomasz Lorenc, Mateusz Wrana, Piotr Pacholski, Tomasz Kocerba, Kamil Gorzała, Adrian Kopacz (81' Daniel Dobrowolski), Artur Mościcki, Patryk Dudziński, Kamil Jadach (75' Kamil Duda), Paweł Gryta (56' Mateusz Piekarski)