GKS Jastrzębie odbił się od dna, cenne zwycięstwo z Chrobrym

Cztery bramki zespołu z Jastrzębia dały im w niedzielne popołudnie cenne trzy punkty. Drużyna z Harcerskiej pokonała Chrobrego Głogów 4:2. Dzięki zwycięstwu podopieczni Grzegorza Kurdziela odbili się od dna ligowej tabeli i przynajmniej do poniedziałkowego wieczoru będą zajmować 17. pozycję.

W meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie pokonał przy Harcerskiej Chrobrego Głogów 4:2! Gole dla GKS-u Jastrzębie zdobyli Marek Fabry (dwa), Farid Ali i Konrad Handzlik.

Drużyna GKS-u świetnie rozpoczęła spotkanie, bo już w 3. minucie Wybraniec wypuścił na wolne pole Fabrego, który precyzyjnym uderzeniem z szesnastu metrów pokonał Leszczyńskiego. Dwie minuty później mogło być już 2:0 dla GKS-u, lecz świetną interwencją po główce Podhorina popisał się golkiper Chrobrego. Goście pierwszą groźną sytuację stworzyli w 11. minucie i od razu mieliśmy wyrównanie, a na listę strzelców dokładnym strzałem głową wpisał się Dziąbek. Dziewięć minut później ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze, a drugiego gola w meczu zdobył Fabry, który w podobnej sytuacji jak na początku spotkania wpakował piłkę do bramki po asyście Łaskiego. Po tym golu zespół z Jastrzębia szukał okazji do podwyższenia wyniku, co udało się przed upływem trzydziestej minuty gry, a swojego pierwszego gola w tym sezonie zdobył Farid Ali, pokonując Leszczyńskiego strzałem przy słupku z kilku metrów. Przy tym golu drugą tego dnia asystę zapisał na swoje konto Łaski. Po upływie pięciu minut ponownie było groźnie pod bramką Leszczyńskiego, który zmuszony był do trudnej interwencji po strzale Łaskiego z dystansu. Do końca pierwszej połowy pod obiema bramkami działo się nieco mniej i do szatni GKS schodził z prowadzeniem 3:1.

Na początku drugiej połowy oba zespoły oddały po jednym strzale z dystansu. W 58. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Praznovsky, ale główkował ponad bramką. W odpowiedzi mocno i celnie z dystansu uderzał Łaski, lecz piłkę zmierzającą w światło bramki na róg głową wybił jeden z obrońców. Goście w tym fragmencie gry osiągnęli nieznaczną przewagę, jednak nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. W 68. minucie Neugebauer spokojnie interweniował po strzale z dystansu Mandrysza, a sześć minut później po rzucie rożnym bez przyjęcia uderzał Michalec – mocno, ale niecelnie.

W 80. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Chrobrego po faulu Neugebauera, którego na gola mocnym strzałem zamienił Praznovsky. Goście starali się doprowadzić do wyrównania, przez co GKS mógł wyprowadzać groźne kontrataki. Po jednym z nich, tuż po golu dla Chrobrego, w dobrej sytuacji znalazł się Fabry, ale przed zdobyciem hat-tricka stanął na drodze napastnikowi Leszczyński, broniąc uderzenie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry, po podaniu Kamińskiego, wynik ustalił Konrad Handzlik.. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i GKS Jastrzębie cieszył się z czwartego zwycięstwa w tym sezonie!

Następne spotkanie drużyny GKS-u Jastrzębie już w czwartek. Podopieczni Grzegorza Kurdziela zagrają w Gdyni z trzecią w tabeli Arką.

10 kwietnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 15:00
GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów 4:2 (3:1)
1:0 - Marek Fabry 3’
1:1 - Dominik Dziąbek 11’
2:1 - Marek Fabry 20’
3:1 - Farid Ali 28’
3:2 - Oliver Praznovsky 80’ (rzut karny)
4:2 - Konrad Handzlik 90+4’

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer - Mateusz Słodowy, Oliver Podhorin (k), Mateusz Bondarenko, Dariusz Kamiński, Vladyslav Okhronchuk, Farid Ali (70. Daniel Stanclik), Nataniel Wybraniec (70. Michał Kuczałek), Wojciech Łaski (88. Konrad Handzlik), Dawid Szkudlarek (77. Remigiusz Borkała), Marek Fabry.

Chrobry Głogów: Rafał Leszczyński - Michał Michalec, Dennis van der Heijden (77. Eryk Pieczarka), Mikołaj Lebedyński, Marcel Ziemann, Tomasz Cywka (46. Robert Mandrysz), Dominik Dziąbek, Michał Rzuchowski, Paweł Tupaj, Oliver Praznovsky, Dominik Piła (58. Mateusz Bochnak).