GKS Jastrzębie odnosi siódme zwycięstwo z rzędu

2013-05-31, Autor: mw
Bardzo dobrze wiosną prezentują się zawodnicy GKS-u Jastrzębie, którzy wczoraj na własnym boisku pokonali drużynę Drzewiarz Jasienica 2:1. Było to już siódme zwycięstwo z rzędu, dzięki któremu klub może mieć coraz większą nadzieję na awans do III ligi.

Spotkaniu od samego początku towarzyszyło wiele emocji. W pierwszych minutach po strzale Łukasza Radomskiego goście mogli prowadzić 1:0, lecz na szczęście podopiecznych Grzegorza Łukasika, piłka trafiła w słupek. Mniej kolorowo zrobiło się w 10.minucie, gdy po faulu na Radomskim, Piotr Pacholski zobaczył czerwoną kartkę. Sędzia podyktował rzut karny, co umiejętnie wykorzystał Robert Lapczyk.

Mimo gry w osłabieniu, jastrzębianie dążyli do wyrównania. Sztuka ta udała się Kamilowi Gorzale, który w 28.minucie usadowił piłkę w siatce rywali po strzale z rzutu wolnego. Z kolei groźnie pod bramką Drazika zrobiło się pod koniec pierwszej połowy. W ostatniej minucie piłka wylądowała w jego bramce, lecz strzelec - Filip Bonk był na spalonym.

W 60.minucie dzięki bramce Tomasza Kocerby, GKS objął prowadzenie. Gospodarze stwarzali kolejne groźne sytuacje, lecz przeważnie brakowało im precyzji. Serca kibiców zamarły, gdy w 69.minucie piłka jeszcze raz znalazła się w bramce Drazika. Jednak sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu i nie uznał gola.

GKS Jastrzębie odniósł siódme zwycięstwo z rzędu i wciąż znajduje się na drugiej pozycji tabeli. Do lidera, czyli drużyny Nadwiślan Góra podopiecznym Łukasika brakuje dwóch punktów.

Kolejny mecz już w niedzielę o 17.00 w Mikołowie.

GKS 1962 Jastrzębie - Drzewiarz Jasienica 2:1 (1:1)

0:1 Robert Lapczyk '10 (karny)

1:1 Kamil Gorzała '27

2:1 Tomasz Kocerba '60

GKS Jastrzębie: 22. Grzegorz Drazik - 2. Tomasz Lorenc, 4. Piotr Pacholski, 11. Mateusz Wrana, 3. Tomasz Kocerba - 9. Kamil Duda (46. 13. Tomasz Musioł), 10. Bartosz Hajczuk (90. 5. Adrian Kopacz), 7. Kamil Gorzała, 20. Damian Tront - 18. Paweł Gryta (46. 16. Patryk Dudziński), 8. Kamil Jadach (90. 15. Patryk Ułasewicz). Trener - Grzegorz Łukasik.

Drzewiarz Jasienica: 1. Krzysztof Żerdka - 9. Anton Fizek, 19. Lukas Rac, 14. Salah Sibouih, 20. Michał Foltyn (71. 4. Jakub Mrozek), 18. Daniel Romanowicz (81. 5. Aleksander Pawlus), 11. Robert Lapczyk, 3. Filip Bonk, 8. Łukasz Radomski, 10. Robert Basiura, 6. Artur Łaciok. Trener - Marcin Biskup.