GKS Jastrzębie tylko remisuje z Polonią Marklowice

2012-04-28, Autor: gs
Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie GKS-u Jastrzębie z Polonią Marklowice. Goście prowadzili już 2:0, ale jastrzębianom udało się doprowadzić do wyrównania. Niestety, stać ich było tylko na tyle i podział punktów należy traktować w Jastrzębiu jako rozczarowanie.

Nie takiego początku spotkania przy Harcerskiej spodziewali się kibice. Goście już po siedmiu minutach gry prowadzili 2:0. Najpierw pięknym strzałem zza pola karnego wynik otworzył Łukasz Dzierżęga, a kilka chwil później bezpośrednio z rzutu wolnego prowadzenie Polonii podwyższył Adam Procek. Zaskoczeni takim obrotem sprawy piłkarze GKS-u zagrali słabo w pierwszej połowie i na przerwę schodzili przy dwubramkowej zaliczce gości z Marklowic.

Po zmianie stron GKS zagrał dużo lepiej. Sygnał do ataku dał aktywny Marek Sobik, którego strzał z rzutu wolnego minimalnie minął słupek bramki Polonii. Kilka minut później zaskoczyć Mateusza Cywkę strzałem głową probówał Bartłomiej Setlak, ale górą był bramkarz gości. W 61. minucie piłka znalazła w końcu drogę do bramki Polonii. Po dokładnym podaniu Tomasza Lorenca głową piłkę do siatki skierował Sobik. Lorenz asystował również przy drugiej bramce dla GKS-u. Piłka po jego zagrania trafiła do Kamila Jadacha, który w swoim stylu wykorzystał dogodną okazję.

W 78. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Dzierżęga. Przewaga jednego zawodnika jastrzębianom niewele pomogła. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i GKS "tylko" zremisował z Polonią Marklowice.

GKS 1962 Jastrzębie - Polonia Marklowice 2:2 (0:2)
0:1 Łukasz Dzierżęga '4
0:2 Adam Procek '7
1:2 Marek Sobik '61
2:2 Kamil Jadach '72

GKS Jastrzębie: Mateusz Deege - Piotr Pacholski, Kamil Gorzała, Kamil Duda (46' Kamil Pancer), Tomasz Lorenc, Kamil Jadach,  Artur Mościcki, Adrian Kopacz, Bartosz Hajczuk, Bartłomiej Setlak, Marek Sobik
Trener - Grzegorz Łukasik

Polonia Marklowice: Mateusz Cywka - Adam Stanek, Gabriel Szkatuła, Andrzej Basik, Adam Procek, Dominik Nikel (79' Szymon Wacławik), Paweł Miczek, Łukasz Dzierżęga, Paweł Kaźmierczak (66' Kamil Łuc), Piotr Kobeszko (84' Mateusz Rączka), Kamil Mazur