GKS wygrywa z Fortecą

2015-01-31, Autor: mkor, źródło: GKS1962

GKS 1962 Jastrzębie po raz pierwszy w tym sezonie przygotowawczym wygrał. Wczoraj w Świerklanach przyszło się im zmierzyć z Fortecą, której strzelili cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Podopieczni Grzegorza Łukasika musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Przez cały mecz na stadionie padał śnieg, ale nie przeszkodziło to jastrzębianom w odniesieniu zwycięstwa. Już na początku GKS pokazał swoją wyższość nad rywalem. Najpierw w 5. minucie gola zdobył Dawid Weis, a dwie minuty później było już 2:0 za sprawą Daniela Szczepana.

Do niecodziennej sytuacji doszło w drugiej połowie spotkania, kiedy to między słupkami gospodarzy pojawił się Grzegorz Drazik. Zastąpił on Fugiela, który wcześniej doznał kontuzji. Początek drugiej połowy znowu należał do gości, a piłkę w siatce umieścił Bartosz Hajczuk. Tuż przed końcem spotkania leżącego już na deskach przeciwnika dobił jeszcze Wojciech Caniboł.

GKS 1962 Jastrzębie - Forteca Świerklany 4:0 (2:0)

1:0 - Weis, 5 min
2:0 - Szczepan, 7 min
3:0 - Hajczuk, 52 min
4:0 - Caniboł, 84 min

GKS 1962: Drazik (46. Świerczek) - Zajączkowski (46. Mazurkiewicz), Pacholski (68. Kawula), Kawula (46. Łupiński), Lorenc (46. Duda) - A. Kopacz (68. Tront), Tront (46. Ryszka), Gorzała (46. Gałecki), Weis (46. Hajczuk), Szczęch (46. Sękowski) - Szczepan (46. Caniboł).

FORTECA: Fugiel (46. Drazik) – Radosław Żbikowski, Suchanek, Zimoń, Uliarczyk - Sobik (46. Wróblewski), Getler, Kuczok (46. Pastuszak), Zmuda (Sudół) – Gabrysiak (46. Kobeszko), Wieczorek.