Hokeiści nie zdobędą Pucharu Polski

2014-12-28, Autor: mkor, źródło: JKH
JKH GKS Jastrzębie przegrał w półfinale Pucharu Polski z GKS-em Tychy aż 1:6. Tym samym nasz zespół nie zagra w finale. Mecz rozegrano w Krakowie.

Już początek meczu nie zwiastował nic dobrego. Zaledwie po 61. sekundach gry ogromne powody do radości mieli kibice GKS-u Tychy. W przeciągu tak krótkiego czasu Tyszanie zdobyli dwie bramki i wyszli na prowadzenie 2:0.

Nasi zawodnicy nie wykorzystali szans na gola kontaktowego. Tyszanie zdołali za to powiększyć przewagę i po dwóch tercjach prowadzili 5:0!

Dopiero w trzeciej tercji, przy stanie 6:0 dla GKS-u Tychy, honorowe trafienie dla naszej drużyny zanotował Jan Steber.

Tyszanie potwierdzili, że w tej chwili są zespołem lepszym od JKH i 9-punktowa przewaga w tabeli Polskiej Hokej Ligi nie jest przypadkiem. Przypomnijmy, JKH jest na 4. miejscu, a GKS lideruje stawce. Następny mecz nasz zespół zagra we wtorek o 18:00 z Naprzodem Janów.

Puchar Polski - Półfinał - 27/12/2014 (sobota) - Kraków (Kraków Arena) - godz. 15:30
JKH GKS JASTRZĘBIE - GKS TYCHY 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)

0:1
-00:30 - Łukasz Sokół - Michał Woźnica, Bartłomiej Pociecha

0:2 - 01:01 - Pavel Mojžíš - Jarosław Rzeszutko
0:3 - 27:15 - Maxim Kartoshkin - Radosław Galant
0:4 - 27:55 - Adam Bagiński - Michał Woźnica
0:5 - 39:57 - Kacper Guzik - Jurij Kuzin, Jarosław Rzeszutko
0:6 - 51:12 - Adam Bagiński - Michał Woźnica, Łukasz Sokół (5/4)
1:6 - 53:36 - Jan Steber - Mateusz Bryk, Kamil Górny (5/4)

JKH GKS Jastrzębie:
Odrobny (od 27:16 Zabolotny) - Aleksyuk, Rompkowski, Urbanowicz, Bondariev, Laszkiewicz - Górny, Bryk, Danieluk, Steber, Kulas - Němeček, Protivný, Ł. Nalewajka, Plichta, Drzewiecki - Kantor, Pastryk, Przygodzki, R. Nalewajka, Marzec.

GKS Tychy: Žigárdy (Sobecki) - Sokół, Pociecha, Woźnica, Bagiński, Vitek - Besch, Wanacki, Galant, Kartoshkin, Kolusz - Mojžíš, Ferenc, Kuzin, Rzeszutko, Guzik oraz Kotlorz, Różycki, Majoch.

Kary:
8 min - 12 min / Strzały: 30:40 / Widzów: 5 500.

Sędziowali: Maciej Pachucki, Włodzimierz Marczuk (główni) - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi).
Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Jiří Šejba (GKS Tychy).