Hokej: jastrzębianie nie obronią wicemistrzostwa

2014-03-19, Autor: mkor, źródło: JKH
To już pewne. Jastrzębski Klub Hokejowy nie powtórzy wyczynu z poprzedniego sezonu i nie sięgnie po srebrny medal. W półfinale drużyna Mojmira Trliczika przegrała po raz czwarty z Ciarko PBS Bank KH Sanok. Tym razem porażka była zdecydowana, bo aż 0:4.

Już w pierwszej tercji zdeterminowani zawodnicy z Sanoka, wykorzystali atut własnego lodowiska i dwukrotnie pokonali Przemysława Odrobnego. Jastrzębianie próbowali odpowiadać miejscowym, ale uderzenia Mateusza Danieluka, czy Mateusza Bryka nie zrobiły na Johnie Murray'u zbyt wielkiego wrażenia.W drugiej tercji JKH miał zacząć odrabiać straty. Nic jednak z tych planów nie wynikło, bo już w 52. sekundzie tej partii gry skrzydła jastrzębianom podciął Samson Mahbod. Było 3:0 dla Sanoka i wszystko wskazywało na to, że losy rywalizacji zmianie już nie ulegną. Na tafli dominowała jedna ekipa i na pewno nie byli to nasi hokeiści.

W trzeciej tercji JKH dogorywał. W 44. minucie ostatnią bramkę w meczu zdobył Mahbod i ustalił wynik na 4:0. Ostateczny stan rywalizacji, po pięciu meczach, brzmi 4:1 dla Sanoka i to ta drużyna powalczy o mistrzostwo tego sezonu.

Jastrzębianom poozostaje walka o brązowy medal. W najbliższy poniedziałek, 24 marca, zmierzą się albo z Aksam Unią Oświęcim, albo z GKS-em Tychy.

Ciarko PBS Bank KH Sanok - JKH GKS Jastrzębie 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

1:0 (04:54) Marek Strzyżowski - Rafał Ćwikła, Maciej Mermer
2:0 (12:40) Petr Szinagl - Samson Mahbod
3:0 (20:52) Samson Mahbod - Petr Szinagl, Robert Kostecki
4:0 (43:19) Samson Mahbod - Petr Szinagl, Martin Richter (5/4)

Ciarko PBS Bank KH Sanok (2'): Murray - Richter, Kloz (2'), Strzyżowski (6'), Mahbod, Szinagl - Dutka (2'), Besch (2'), Kostecki, Zapała, Biały - Rąpała, Hudec, Bayrack, Wilusz, Danton (2') - Pociecha, Ćwikła (2'+10'), Mermer, H, Demkowicz.

JKH GKS Jastrzębie (2'):
Odrobny (2') - Labryga, Rompkowski, L. Laszkiewicz (4'), Pasiut (2'), Bordowski (2') - Zatko, Górny, Danieluk, Kral, Stoklasa - Bryk, Pastryk, Urbanowicz, Prochazka (4'), Kapica - Flaszar (2'), Zdenek, Kulas, Marzec (6'+10'), Kogut.

Kary: 28'-34'.
Strzały: 43-34.
Widzów: 2 800.
Sędziowali: Paweł Meszyński, Zbigniew Wolas (główni) - Artur Hyliński, Marcin Polak (liniowi).