Hokej: złoty medal jedzie do Krakowa

2013-03-29, Autor: pww
Mimo włożonego wysiłku nie udało się dziś jastrzębskim hokeistom pokonać rywala z Krakowa. JKH przegrał na własnym lodowisku 6:2. Pomimo to, jastrzębianie odnieśli ogromny sukces. Pierwszy raz w historii, klub zdobył tytuł wicemistrza Polski.

W 11.minucie krakowianie zdobyli kontrowersyjną bramkę. W momencie w którym sędzia ogłaszał bramkę dla JKH, gola w siatce umieścił Artur Zieliński, gdy w bramce gospodarzy leżał Aron Chmielewski. Jastrzębianie robili wszystko, by odrobić stratę, lecz trzy razy trafili w poprzeczkę.

Wyrównującą bramkę w drugiej tercji zdobył Miroslav Zatko, który trafił z niebieskiej linii. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo już kilkadziesiąt sekund później rywale znów prowadzili 2:1. Ponadto w 40 minucie, krakowianie prowadzili 3:1.

Na początku trzeciej tercji szansę wykorzystał Richard Kral. Dzięki temu kibicie zgromadzeni na Jastorze znów mieli nadzieję na sukces. Marzenia rozwiały się pod koniec spotkania, gdy Pasy w ciągu trzech minut strzelili trzy gole, w tym dwa do pustej bramki.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

0:1 (10:42) Zieliński

1:1 (33:46) Zatko - Lipina (5/4)

1:2 (34:23) L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz (5/4)

1:3 (39:45) L. Laszkiewicz - S. Kowalówka - Kłys

2:3 (40:18) Kral

2:4 (57:42) Piotrowski

2:5 (58:03) L. Laszkiewicz - Dudasz (pusta bramka)

2:6 (59:12) Piotrowski - L. Laszkiewicz (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny, Zatko, Prochazka, Kral, Danieluk - Mateusz Rompkowski, Karliczek, Bordowski, Zdenek, Lipina - Dąbkowski, Bryk, Kapica, Salamon, Urbanowicz - Pastryk, Labryga, Kulas, Marzec, Kogut.

Comarch Cracovia: Radziszewski - Besch, Witowski, D. Laszkiewicz, Słaboń, L. Laszkiewicz - Noworyta, A. Kowalówka, Fojtik, Dvorzak, Kostecki - Kłys, Zieliński, Chmielewski, S. Kowalówka, Piotrowski - Dudasz, Myjak, Kmiecik, Rutkowski, Cieślicki.