II liga: Pierwsza porażka GKS-u przy Harcerskiej

W meczu 12. kolejki II ligi GKS 1962 Jastrzębie przegrywa z Garbarnią Kraków 1:2. Bramkę dla GKS-u zdobył Daniel Szczepan. Jest to pierwsza porażka zawodników Jarosława Skrobacza na własnym terenie w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy fatalnie. Już w 2. minucie Karol Kostrubała precyzyjnym uderzeniem głową wyprowadził Garbarnię na prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później do remisu mógł doprowadzić Oskar Mazurkiewicz, lecz jego strzał świetnie obronił Aleksander Kozioł. Zawodnicy GKS-u nie podłamali się po stracie bramki i konstruowali niezłe akcje, które przyniosły skutek w 19. minucie. Po świetnej kontrze Farid Ali zacentrował w punkt do Daniela Szczepana, który pewnym strzałem głową doprowadził do remisu.

Goście również grali nieźle w tej części gry i w 32. minucie było bardzo groźnie po strzale z dystansu Serafina,  który z najwyższym trudem Grzegorz Drazik sparował na rzut rożny.

Po rozpoczęciu drugiej połowy to zespół Jarosława Skrobacza jako pierwszy stworzył zagrożenie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Farid Ali, piłkę strącił Kamil Jadach, ale ta trafiła w boczną siatkę. Goście odpowiedzieli po kilkudziesięciu sekundach najlepiej jak mogli i po centrze z rzutu wolnego Dariusz Łukasik z metra głową wpakował piłkę do bramki.

Po zdobytej bramce krakowianie zaczęli mądrze się bronić, oddając inicjatywę gospodarzom. Zagrożenie bramki Kozioła, zawodnicy GKS-u, głównie stwarzali po uderzeniach z dystansu, jednak wynik pozostawał cały czas bez zmian.

Ostatecznie Garbarnia wywozi z Jastrzębia-Zdroju trzy punkty, a GKS notuje pierwszą porażkę w tym sezonie na własnym terenie.

GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia Kraków 1:2 (1:1)
0:1 - Karol Kostrubała (2 min.)
1:1 - Daniel Szczepan (19 min.)
1:2 - Dariusz Łukasik (53 min.)

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Bartosz Semeniuk (79. Tomasz Dzida), Marcin Ruda (59. Wojciech Caniboł), Damian Tront, Farid Ali (74. Dominik Szczęch), Kamil Jadach, Daniel Szczepan (70. Kamil Adamek). Trener Jarosław Skrobacz.

Garbarnia Kraków: Aleksander Kozioł - Łukasz Pietras, Patryk Serafin, Michał Kitliński (69. Serhii Krykun), Marcin Siedlarz (46. Mateusz Ciesielski), Arkadiusz Garzeł, Damian Nieśmiałowski, Karol Kostrubała, Krzysztof Kalemba (46. Dariusz Łukasik), Michał Mistrzyk, Szymon Kiebzak (80. Filip Wójcik). Trener Mirosław Hajdo.