JKH deklasuje przeciwnika, trener zażenowany postawą rywali

2014-10-16, Autor: mkor, źródło: JKH,
- Kto wpuścił ten zespół do ligi? - pytał po meczu z HC GKS Katowice trener jastrzębskich hokeistów Robert Kalaber. JKH rozgromiło przyjezdnych z Katowic aż 14:2!

Co ciekawe, spotkanie rozpoczęło się od... prowadzenia katowiczan. Już w 2. minucie gry Davvida Zabolotnego pokonał Michał Kret. Kto jednak myślał, że może tutaj zaistnieć niespodzianka, był w grubym błędzie.

Jeszcze w pierwszej tercji nasi zawodnicy osiągnęli wysoką przewagę wygrywając aż 5:1. Potem obraz gry się nie zmienił, a jastrzębianie wciąż przewyższali gości o co najmniej dwie klasy.

W tym festiwalu strzeleckim, najwięcej łupów zebrał Richard Bordowski, który powiększył swój dorobek bramkowy o 5 trafień. 3 bramki zdobył natomiast Leszek Laszkiewicz.

Dla drużyny z Katowic był to już piąty przegrany mecz, gdzie po stronie straconych goli widnieje dwucyfrowa liczba. Wcześniej drużyna ze stolicy województwa zanotowała porażki 1:16 z Cracovią, 1:15 z Sanokiem, 0:14 z Tychami i 0:12 z Podhalem. Wyraźnie widać, że ten zespół odstaje poziomem od reszty stawki i będzie zaledwie dostarczycielem punktów w kolejnych grach.

W piątek JKH gra u siebie z Polonią Bytom. Początek o godz. 18:00.

JKH GKS JASTRZĘBIE - HC GKS KATOWICE 14:2 (5:1, 4:1, 5:0)
7:2 - 32:01 - Mateusz Danieluk - Vołodymyr Aleksyuk, Tomasz Pastryk
8:2 - 33:33 - Richard Bordowski - Petr Polodna, Mateusz Rompkowski (5/3)
9:2 - 39:26 - Leszek Laszkiewicz - Mateusz Rompkowski
10:2 - 43:45 - Łukasz Nalewajka - Leszek Laszkiewicz
11:2 - 47:31 - Mateusz Bryk - Łukasz Nalewajka, Szymon Marzec
12:2 - 51:10 - Richard Bordowski
13:2 - 57:20 - Richard Bordowski - Leszek Laszkiewicz, Mateusz Rompkowski
14:2 - 59:47 - Richard Bordowski - Mateusz Danieluk, Leszek Laszkiewicz

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (od 28:40 Feć) - Kantor, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Aleksyuk, Pastryk, Danieluk, Kulas, Bondariev - Bryk, Górny, Drzewiecki, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka oraz Marzec.

HC GKS Katowice: Selin (od 33:33 Domogała) - Krokosz, Lacheta, Ryabov, Kulawik, Komarchev - Cyganek, Smirnovs, Swiderski, Kret, Gulbinowicz - Bezugly, Heffernan, Musiał, Semyan.

Kary: 0 min - 8 min / Strzały: 75-12 / Widzów: 400.
Sędziowali: Janusz Strzempek (główny) - Dariusz Pobożniak, Sebastian Adamoszek (liniowi).

Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Maksymilian Lebek (HC GKS Katowice).