JKH GKS Jastrzębie: piąte zwycięstwo z rzędu

2019-10-16, Autor: Materiały prasowe

JKH GKS Jastrzębie w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Wyszehradzkiego odniosła piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując Ujpest Budapeszt 4:0 (3:0, 0:0, 1:0). Tym samym podopieczni Roberta Kalabera awansowali do najlepszej czwórki turnieju.

Jastrzębianie objęli prowadzenie w 3. minucie, gdy podczas gry w podwójnej przewadze do bramki strzeżonej przez Davida Duschka trafił z dystansu Henrich Jabornik. Niebawem zespół zdobył drugiego gola, ale sędziowie nie uznali tej bramki, sygnalizując grę wysokim kijem.

Po zagraniu Martina Kasperlika strzałem z ostrego kąta wynik podwyższył Maciej Urbanowicz.

Przy trzybramkowym prowadzeniu JKH GKS sportowy poziom pojedynku uległ pogorszeniu. Zespół nie potrafił wykorzystać kolejnych przewag (m.in. dwóch czterominutowych w 5/4 oraz jednej w 5/3), natomiast kontrataki kończyły się na Davidzie Marku, który w 47. minucie fantastycznie zachował się w sytuacji sam na sam z Matyasem Odnogą. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0, ustalonym kontrą w 59. minucie przez Kamila Wróbla, któremu podawał Tomasz Kulas.

Warto dodać, iż trener Robert Kalaber w pojedynku z Ujpestem wpuścił na lód juniorów z roczników 2000-2001 - Marcina PłachetkęKamila Misterkiewicza, którzy mieli tym samym okazję zaprezentować się kibicom pierwszego zespołu JKH GKS.

Kolejna runda Pucharu Wyszehradzkiego ma zostać rozegrana w listopadzie, ale na razie nie znamy dokładnych terminów półfinałów.

15 października 2019, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Ujpest Budapeszt 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

1:0 Jabornik (Urbanowicz) 03:00 5/3

2:0 Urbanowicz (Kasperlik, Sawicki) 09:11

3:0 R. Nalewajka (Wróbel, Paś) 11:40

4:0 Wróbel (Kulas) 58:09 4/5

JKH GKS Jastrzębie: Marek - Jass, Jabornik, Sawicki, Kasperlik, Urbanowicz - Radzieńciak, Matusik, Paś, Wróbel, R. Nalewajka - Michałowski, Gimiński, Sołtys, Pelaczyk, Jarosz - Chorążyczewski, Płachetka, Kulas, Bryk, Misterkiewicz.

Ujpest Budapeszt: Duschek - Varga, Carlson, Benk, Di Diomete, Nemes - Kiss-Rusk, Pokornyi, Brown, Odnoga, Pance - Nagy, An. Horvath, S. Kovacs, Miłuszkin, Csamango - A. Kovacs, Henderson, Banga, At. Horvath, Jemelianow.