JKH GKS Jastrzębie rozgromił drużynę z Torunia

3:1 to wynik spotkania drużyn JKH GKS Jastrzębie-Nesta Toruń.

Jastrzębska drużyna nie miała lekko. Od trzeciej minuty spotkania musieli odrabiać jednobramkową stratę. Sytuacja poprawiła się, gdy w 11. minucie gola strzelił Tomasz Kulasa.

Gospodarze chcieli pójść za ciosem, lecz brakowało im skuteczności. Pod koniec pierwszej tercji znów mogli stracić bramkę, lecz nieoceniony okazał się Sopko, który zatrzymał krążek tuż przed linią bramkową.

Trzecia tercja pozwoliła podopiecznym Jirziego Reznara przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść. W 45. minucie gola na 2:1 zdobył Richard Kral. Zdecydował się na strzał zza bramki, trafiając krążkiem w Michała Plaskiewicza. Minutę później krążek w siatce rywali umieścił Damian Kapica. Tym samym JKH GKS Jastrzębie zdobył trzy cenne punkty.

> Zdjęcia ze spotkania

JKH GKS Jastrzębie - Nesta Karawela Toruń 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

0:1 (02:34) Gościmiński - Dzięgiel

1:1 (10:14) Kulas - Maciej Rompkowski - Kapica

2:1 (44:05) Kral - Lipina - Górny 5/4

3:1 (45:19) Kapica - Mateusz Rompkowski

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Zatko, Górny, Lipina (2), Kral (2), Danieluk (4) - Labryga (2), Mateusz Rompkowski, Bordowski, Prochazka, Urbanowicz - Bryk, Dąbkowski, Kulas, Maciej Rompkowski (2), Kapica oraz Pastryk.

Nesta Toruń: Plaskiewicz - Lang (2), Gula (2), Bomastek, K. Kalinowski, Malat - Koseda, Skrzypkowski (4), Borovansky, Dzięgiel, M. Kalinowski, Porębski (2), Lidtke (2), Minge, Kuchnicki (2), Marmurowicz - Huzarski, Husak, Pieniak, Gościmiński.

Kary: JKH - 14 minut (w tym 2 minuty kary technicznej), Nesta - 14 minut.

Strzały: 58 - 33

Sędziowali: Jacek Rokicki - Mariusz Pilarski, Grzegorz Cudek.