JKH GKS Jastrzębie rozgromił Zagłębie Sosnowiec

2013-01-26, Autor: mw
Aż czternaście goli strzelili jastrzębscy hokeiści gościom z Sosnowca. Tracąc przy tym zaledwie dwa.

Wynik meczu otworzył Mateusz Danieluk, który pierwszego gola strzelił do bramki Bartłomieja Nowaka w dziewiątej minucie meczu. Jastrzębianie zachęceni wyczynem Danieluka skutecznie do bramki trafili jeszcze pięciokrotnie. Dwa razy gola strzelił Maciej Urbanowicz, a po jednym: Maciej Sulka, Mateusz Rompkowski i Radek Prochazka.

Druga tercja przyniosła trzy następne gole. Pierwszego strzelił Maciej Sulka, lecz w 31. minucie Ramona Sopko pokonał Kamil Duszak. Kilka minut później jastrzębianie pokazali, że ostatnie słowo należy do nich i trafili w bramkę rywala ósmy raz.

W ostatniej odsłonie na lodowisku nie pokazali się kluczowi jastrzębscy zawodnicy, czyli: Kral, Danieluk, Zatko i Prochazka. Pomimo to gospodarze udowodnili, że świetnie potrafią sobie dać radę i ponownie strzelili sześć goli.

> Zdjęcia z meczu dostępne są tutaj

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 14:2 (6:0, 2:1, 6:1)

1:0 (08:21) Danieluk - Górny - Kral

2:0 (09:58) Urbanowicz - Pastryk - Prochazka

3:0 (10:23) Sulka - Słodczyk - Bryk

4:0 (13:46) Mateusz Rompkowski - Kral - Prochazka

5:0 (14:51) Prochazka - Urbanowicz - Bryk

6:0 (17:59) Urbanowicz - Prochazka (4/5)

7:0 (22:13) Sulka - Słodczyk - Bryk

7:1 (30:18) Duszak - T. Kozłowski - Dołęga

8:1 (39:12) Prochazka - Urbanowicz - Salamon

9:1 (40:44) Urbanowicz - Górny (5/4)

10:1 (41:18) Maciej Rompkowski - Kogut - Marzec (5/4)

11:1 (41:35) Sulka - Salamon

12:1 (44:20) Salamon

13:1 (45:05) Sordon - Urbanowicz - Słodczyk

14:1 (50:28) Urbanowicz - Górny

14:2 (53:55) Cychowski - Zachariasz

Składy:

JKH GKS Jastrzębie: Sopko - Górny (2), Zatko, Kapica, Kral, Danieluk - Bryk (2), Labryga, Bordowski (4), Słodczyk, Sulka - Mateusz Rompkowski, Pastryk, Urbanowicz, Prochazka, Salamon - Sordon, Dąbkowski (2), Marzec, Maciej Rompkowski (4), Kogut.

Zagłębie Sosnowiec: Nowak (od 41:35 do 45:05 Romanowski) - Kuc (2), Duszak, Szewczyk, T. Kozłowski (2), Dołęga - Cychowski (4), J. Jaskólski (4), M. Kozłowski, Zachariasz, Podsiadło - Kulik, Działo, Baca, Twardy (2), Majoch - Kołodziej, Jarnutowski, A. Jaskólski, Voznik, Nahunko.

Sędziowali: Maciej Pachucki - Leszek Kubiszewski, Jacek Bernacki.

Kary: 14:14.

Strzały: 53:23.