JKH GKS: Sparingowa wygrana na własnym lodowisku

2012-08-28, Autor: Mateusz Matkowski

Dobrze zainaugurowali sezon na własnym lodowisku hokeiści JKH GKS Jastrzębie. W kolejnym sparingu zrewanżowali się Zagłębiu za porażkę w Sosnowcu i wygrali 6:2.

Spotkanie na Jastorze było pierwszym od czasu modernizacji lodowiska. Mimo problemów kadrowych jastrzębianie ograli gości z Sosnowca 6:2. W zespole gospodarzy zabrakło kontuzjowanych Zdenka, Koguta, Słodczyka oraz Mateusza Rompkowskiego. Na zgrupowaniu kadry przebywają dodatkowo Kamil Kosowski, Mateusz Danieluk, Maciej Urbanowicz oraz Bartosz Dąbkowski.

Pierwsza tercja sparingowego pojedynku należała do gospodarzy. Już w trzeciej minucie dobrą sytuację do strzelenia gola zmarnował Tomasz Kulas, a kilka chwil później nad bramką uderzał Richard Kral. Wynik spotkania otworzył duet Bordowski - Prochazka. Radek zagrał gumę w kierunku bramki Eli, a bramkarza pewnym strzałem pokonał Bordo. Dwie minuty później było już 2:0. Po podaniu Bordowskiego Błażej Salamon znalazł się niemal sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował darowanej okazji.

Kolejna odsłona była przeciwieństwem pierwszej tercji. Tym razem to sosnowiczanie atakowali bramkę strzeżoną przez Ramona Sopko. Pierwszym zawodnikiem, który pokonał słowackiego golkipera był Maciej Szewczyk. Później krążek kilka razy odbijał się od słupka bramki gospodarzy, aż w 38. minucie znów trafił do siatki. Tym razem podanie Michała Działo wykorzystał Piotr Sarnik. GKS odpowiedział jednym trafieniem Tomasza Pastryka. Wysunięty Elżbieciak jedynie musnął krążek rakiem po strzale obrońcy i ten spokojnie wleciał do bramki gości.

W trzeciej tercji znów do głosu doszli gospodarze. Najpierw precyzyjnym strzałem popisał się Kąkol, a później znów dał o sobie znać czeski duet w składzie Richard Bordowski i Radek Prochazka. Dzieła dokończył w 59. minucie Mirosław Zatko wykorzystując przewagę jednego zawodnika.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec  6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

1:0 - Bordowski (Prochazka, Górny) 13'

2:0 - Salamon (Bordowski) 15'

2:1 - Szewczyk (Sarnik) 32'

2:2 - Sarnik (Działo) 38'

3:2 - Pastryk (Prochazka, Bordowski) 39'

4:2 - Kąkol (Kulas) 51'

5:2 - Bordowski (Prochazka, Bryk) 55'