JKH: koniec szans na obronę trofeum

2013-11-03, Autor: mkor, źródło: JKH
Jastrzębski Klub Hokejowy nie obroni w tym sezonie Puchar Polski. Nasi hokeiści są w głębokim kryzysie. Porażka 1:4 z GKS-em Tychy jest tego najlepszym dowodem.

Trudno było szukać optymizmu przed meczem w Tychach - JKH gra w tym sezonie słabo, a  pierwszym meczu uległo u siebie tyszanom 0:2.  Różnicę między oboma zespołami potwierdził mecz 17. kolejki.

Od początku do końca spotkania, GKS Tychy kontrolował przebieg gry. Gospodarze oddawali więcej strzałów i dominowali na tafli. W 12. minucie wyszli na prowadzenie, za sprawa czecha Pavla Mojżisza. W tym momencie na ławce kar przebywał Adrian Labryga.

Mojżisz z 36. urodzinami nie mógł trafić lepiej. Zaraz po rozpoczęciu drugiej tercji trafił ponownie, tym razem z linii niebieskiej. Slipczenko był bezradny.

Nasi zawodnicy przegrywali więc 0:2 i stanowili ledwie tło dla gospodarzy. Ci ostatni zmarnowali nawet rzut karny. Pomylił się Jan Steber, ale ten sam zawodnik szybko się zrehabilitował i pokonał jastrzębskiego bramkarza w 30. minucie meczu.

Chwilę potem, Richard Kral zdobył honorowe trafienie dla JKH. Honorowe, bo nasi zawodnicy nie byli w stanie tego dnia pójść za ciosem. Zamiast tego, prowadzenie podwyższyli gospodarze. Wynik na 4:1 ustalił Mikołaj Łopuski.

Porażka definitywnie przekreśla szanse na obronę Pucharu Polski przez JKH GKS Jastrzębie. Złych wieści jest więcej, bo do kontuzjowanych wcześniej Miroslava Zatka, Mateusza Rompkowskiego, Mateusza Sordona i Ivo Kotaszki, dołączył Tomasz Pastryk.

Dzisiaj (3 listopad) zespół Mojmira Trliczika gra u siebie z ekipą 1928 KTH Krynica. Początek meczu o godz. 18:00.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

11:57 - 1:0 - Pavel Mojżisz - Jarosław Rzeszutko (5/4)
21:41 - 2:0 - Pavel Mojżisz - Jakub Wanacki
29:05 - 3:0 - Jan Szteber - Mikołaj Łopuski, Radosław Galant
31:21 - 3:1 - Richard Kral - Mateusz Bryk
41:55 - 4:1 - Mikołaj Łopuski - Radosław Galant, Jan Szteber (5/4)

GKS Tychy: Żigardy - Sulka, Kotlorz, Vitek, Rzeszutko, Woźnica - Wanacki (2'), Mojżisz, Szteber, R. Galant, Łopuski - Sokół, Havlik, Witecki (2'), Parzyszek, Baranyk - Gwiżdż, Piorun, Guzik (2').

JKH GKS Jastrzębie (2'): Slipczenko - Górny, Bryk (2'), Danieluk, Kral (2'), Lipina (RK) - Labryga (2'), Pastryk, Kapica, Prochazka, Bordowski - R. Nalewajka, Zdenek, Kulas, Maciej Rompkowski, Ł. Nalewajka - Minge, Marzec (2').

Sędziowali: Przemysław Kępa (główny) - Grzegorz Cudek, Robert Długi (liniowi).