JKH: pierwszy mecz półfinału dla Jastrzębia

2015-03-11, Autor: pww: źródło: JKH
W pierwszym meczu otwierającym walkę o finał to jastrzębscy kibice mogą być bardziej zadowoleni, bo to ich faworyci strzelili dwie bramki. Kolejny mecz półfinału, w którym walka trwa do czterech wygranych, w środę o godzinie 18:00, ponownie na Jastorze.

W pierwszej tercji to jastrzębianie dyktowali warunki na tafli. Stwarzali sytuacje, po których powinny paść, ale tak się niestety nie działo. Po przerwie niewiele się zmieniło. W dalszym ciągu przeważali gospodarze, ale nie potrafili znaleźć sposobu na stojącego w bramce rywali Ondreja Raszki.

Gole padły dopiero w trzeciej tercji. Radosław Nalewajka najpierw trafił w słupek, ale w 43 minucie skutecznie umieścił krążek w bramce. Trzy minuty później gospodarze prowadzili już 2:0 po celnym trafieniu z niebieskiej linii przez Martina Przygodzkiego.

Pierwszy krok w stronę finału wykonali jastrzębianie. Podopieczni Roberta Kalabera mają w środę kolejny mecz przed własną publicznością. Natomiast w weekend rywalizacja przeniesie się do Nowego Targu, ale bez udziału jastrzębskich kibiców.

> Pierwszy mecz o półfinał na zdjęciach

JKH GKS JASTRZĘBIE - MMKS PODHALE NOWY TARG 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

1:0 - 45:43 - Radosław Nalewajka - Martin Przygodzki
2:0 - 48:17 - Martin Przygodzki - Radosław Nalewajka, Szymon Marzec

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Odrobny) - Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski - Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka - Aleksyuk, Górny, Kulas, Plichta, Bondariev - Pastryk, Bigos, R. Nalewajka, Przygodzki, Marzec.

MMKS Podhale Nowy Targ: Raszka (Błażej Kapica) - Sulka, Haverinen, Omelyanenko, Dziubiński, Różański - Lučka, Tomasik, Kmiecik, Bryniczka, Damian Kapica - Wojdyła, Jaśkiewicz, Zarotyński, Daniel Kapica, Olchawski - Mrugała, Imrich, Wielkiewicz, Wronka, Michalski.

Kary: 4 min - 4 min / Strzały: 44-16 / Widzów: 1 400.
Sędziowali: Zbigniew Wolas, Michał Baca (główni) - Artur Hyliński, Mariusz Smura (liniowi).

Czytaj rozmowę z Kazimierzem Szynalem - prezesem JKH GKS Jastrzębie.