Kolejne sukcesy JKH GKS Jastrzębie

2020-09-28, Autor: mk, źródło: JKH

Kolejne sukcesy hokeistów JKH GKS Jastrzębie. W piątek uczcili 300. mecz Roberta Kalabera pewnym zwycięstwem nad Ciarko STS Sanok, wczoraj zaś – trzeci domowy mecz i trzecie zwycięstwo na Jastorze. W niedzielny wieczór hokeiści pokonali w derbowym spotkaniu GKS Katowice 3:1.

Jubileusz za trzy punkty

Pierwszą tercję piątkowego spotkania z Sanokiem można opisać jako bezskuteczne jastrzębskie "bicie głową w mur", który stworzył w bramce gości Patrik Speszny. Mając takie zaplecze podopieczni Marka Ziętary pokusili się o kilka groźnych wypadów i po jednym z nich już w 6. minucie wynik otworzył Hubert Demkowicz, uderzając po tafli spod niebieskiej linii. Trzy minuty później, tuż po zakończeniu kary dla Jesperiego Viikili, świetną szansę po kontrze miał Jakub Bukowski, ale tym razem przegrał pojedynek z Patrikiem Nechvatalem.

W drugiej odsłonie gospodarze postanowili przestać "robić bohatera dnia" z golkipera gości i wreszcie otworzyli wynik po naszej stronie. W 22. minucie na ławkę kar powędrował Bukowski, a jastrzębianie już w 17. sekundzie przewagi wyrównali stan rywalizacji, gdy po bombie Mateusza Bryka tor lotu krążka zmienił Maciej Urbanowicz. Nieco ponad dwie minuty później nasz zespół objął prowadzenie za sprawą sprytnego uderzenia Dominika Jarosza, który znalazł lukę przy parkanach nieco zdezorientowanego Spesznego. W końcówce tej tercji JKH GKS powinien był podwyższyć wynik, ale uwijający się jak w ukropie bramkarz Sanoka nie dawał się pokonać.

W trzeciej tercji nie było już wątpliwości. W 45. i 48. minucie podopieczni Roberta Kalabera zdobyli trzecią i czwartą bramkę, a ich autorem przy współudziale Zacka Phillipsa był Marek Hovorka. Szczególnej urody było pierwsze z jego trafień, natomiast drugie to z kolei efekt skutecznej pracy Kanadyjczyka przy Spesznym. Pewne prowadzenie nieco uśpiło jastrzębian, którzy w 51. minucie zmarnowali ponad minutę gry w podwójnej przewadze, a następnie niespodziewanie stracili drugą bramkę, którą po udanej kontrze zdobył Bogusław Rąpała.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewną wygraną JKH GKS, a to oznacza, że przerwana została seria sześciu kolejnych porażek jastrzębian z drużyną z Sanoka.

25 września 2020, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Ciarko STS Sanok 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
0:1 Demkowicz (Witan) 05:18
1:1 Urbanowicz (Bryk, Hovorka) 22:13 5/4
2:1 Jarosz (Ł. Nalewajka, R. Nalewajka) 24:48
3:1 Hovorka (Phillips, Jarosz) 44:33
4:1 Hovorka (Phillips, Bryk) 47:29
4:2 Rąpała (Demkowicz) 53:06

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Sawicki, Hovorka, Urbanowicz - Klimiczek, Kostek, Phillips, Rac, Wróbel - Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys - Matusik, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 43 - 13 / Kary: 4 min - 10 min / Widzów: 550
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Dawid Mazur (główni) oraz Piotr Matlakiewicz, Jacek Szutta (liniowi).

„Urban” królem derbów

Trzeci domowy mecz i trzecie kolejne zwycięstwo! W niedzielny wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali w derbowym spotkaniu GKS Katowice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), a bohaterów dnia po naszej stronie było co najmniej dwóch. Jednym był kapitan zespołu Maciej Urbanowicz, który w kluczowych momentach meczu zdobył dwa piękne gole. Za drugiego bohatera należy uznać Patrika Nechvatala, znakomicie spisującego się w bramce naszego zespołu.

W pierwszej odsłonie oglądaliśmy tylko jednego gola, którym w 11. minucie wynik zawodów otworzył Radosław Sawicki. Napastnik, który trafił do Jastrzębia z... Katowic, w pierwszych sekundach gry w przewadze świetnie wjechał z prawego skrzydła pod bramkę Juraja Simbocha, objechał golkipera gości i umieścił gumę w siatce. W kolejnych minutach więcej z gry mieli podopieczni Piotra Sarnika, ale nie potrafili pokonać Nechvatala nawet w sytuacji sam na sam, której nie wykorzystał w 13. minucie Bartosz Fraszko.

W drugiej tercji przeżywaliśmy długie minuty gry w osłabieniu, gdy nasi zawodnicy jeden po drugim w mniej lub bardziej dyskusyjnych okolicznościach wędrowali na ławkę kar. Szczęśliwie jednak goście nie potrafili wykorzystać kolejnych przewag, co zemściło się na nich w 35. minucie. Wówczas pierwszą ze swoich "akcji dnia" przeprowadził Maciej Urbanowicz, podwyższając prowadzenie po fantastycznym indywidualnym rajdzie. Niestety, wynik 2:0 uśpił nieco jastrzębian, którzy nie utrzymali go nawet przez minutę, bowiem kilkadziesiąt sekund później kontaktowe trafienie zapisał na swoje konto Maciej Kruczek. Nie obyło się wprawdzie bez analizy video, ale ostatecznie sędziowie uznali gola.

Trzecia partia to kontynuacja ataków Katowic, które zatrzymywał Nechvatal lub... jego koledzy z drużyny, rzucający się pod krążki uderzane z dystansu (Roman Rac, Jirzi Klimiczek). Po akcji sam na sam z 50. minuty, którą zmarnował Mateusz Michalski, o czas poprosił trener Robert Kalaber, chcąc najwyraźniej poukładać naszą grę w obronie. Gdy wydawało się, że wyrównanie może być kwestią czasu, sprawy w swoje ręce ponownie wziął Maciej Urbanowicz, który w 53. minucie kapitalnie wjechał pod bramkę Katowic i uderzył w okienko obok bezradnego Simbocha. Ten gol podciął skrzydła podopiecznym Sarnika, którzy do końca zawodów nie zdołali już poważnie zagrozić bramce Nechvatala i tym samym trzy punkty pozostały na Jastorze.

W kolejny piątek JKH GKS Jastrzębie zmierzy się na wyjeździe z Tauron Podhalem Nowy Targ, natomiast na Jastorze widzimy się za tydzień (4 października, godz. 17:00) na pojedynku z Comarch Cracovią.

27 września 2020, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
1:0 Sawicki (Bryk, Urbanowicz) 10:45 5/4
2:0 Urbanowicz 34:22 5/4
2:1 Kruczek 35:12
3:1 Urbanowicz (Hovorka, Phillips) 52:49

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Sawicki, Hovorka, Urbanowicz - Klimiczek, Kostek, Phillips, Paś, Rac - Jass, Gimiński, Wróbel, Wałęga, Ł. Nalewajka - Matusik, Horzelski, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk.

Strzały: 32 - 32 / Kary: 18 min - 16 min / Widzów: 600
Sędziowali: Marcin Polak, Mateusz Krzywda (główni) Artur Hyliński, Wiktor Zień (liniowi).