Oświęcim za mocny. Kraków zdobyty!

2023-10-02, Autor: KB

Za nami dwa kolejne mecze Polskiej Hokej Ligi w wykonaniu JKH GKS Jastrzębie. Podopieczni Roberta Kalabera w piątek musieli uznać wyższość Unii Oświęcim, za to wczoraj pokonali Cracovię!

W piątek (29 września) hokeiści JKH podejmowali Unię Oświęcim. Po pierwszej tercji prowadzil goście 1:0. Zaraz po wznowieniu gry, w drugiej odsłonie meczu goście podwyższyli prowadzenie. Chwilę później za odrabianie strat wzięli się gospodarze, ale po raz trzeci w tym meczu ukłuli także goście.

Mimo atakaów, w ostatniej tercji gospodarzy stać było tylko na jedno trafienie.

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 2:3

Wczoraj (1 października) JKH zagrali na wyjeździe z Cracovią. Kibice zgromadzeni na arenie w Krakowie nie oglądali zbyt wielu bramek, w pierwszej tercji ani jednej. W drugiej tercji bramkę zdobyli gospodarze, a w trzeciej goście. Mieliśmy dogrywkę. Po bramce Filipa Starzyńskiego to JKH wygrało spotkanie, kończąc tym samym fatalną passę.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 1:2 d. (0:0, 1:0, 0:1, d. 0:1)
1:0 Raska - Jezek 22:04, 5/4
1:1 Kolusz - Viinikainen 41:05
1:2 Starzyński - Viinikainen 62:57

JKH GKS Jastrzębie: Miarka - Kostek, Wajda, R. Nalewajka, Starzyński, Jarosz - Viinikainen, Bagin, Pelaczyk, Spirko, Rajamaki - Górny, Martiska, Bernhards, Paś, Arrak - Kolusz, Kameneu, Freidenfelds, Kiełbicki, Zając.

Przed hokeistami z Jastrzębia przerwa. Najbliższy mecz dopiero w niedzielę (8 października) w Sanoku. Tym samym będzie to pierwsze spotkanie II rundy Mistrzostw Polski.