Lider lepszy przy Harcerskiej. Polonia Warszawa ograła GKS (1:2)

Za nami mecz 30. kolejki 2 Ligi. Kibice określali to spotkanie jako wielkie święto. Nie bez powodu, na Harcerską przyjeżdżał lider rozgrywek - Polonia Warszawa. Wracające do "wielkiego" futbolu "Czarne Koszule" wygrały z GKS-em Jastrzębie 2:1.

W sobotę o godzinie 17:00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek na stadionie przy ul. Harcerskiej. GKS Jastrzębie podejmował Polonię Warszawa, lidera rozgrywek 2 Ligi.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy mieli kilka szans na zdobycie bramki. Gospodarze prowadzenie objęli za sprawą fantastycznego uderzenia Krystiana Muchy. Było to jego debiutanckie trafienie. Kilkanaście minut później goście doprowadzili do remisu.

W drugiej połowie więcej do powiedzenia mieli piłkarze ze stolicy. Piłkarze z Konwiktorskiej wyszli na prowadzenie w 68. minucie meczu. Do końca spotkania gospodarze mieli kilka okazji na zmianę rezultatu, jednak goście skutecznie się bronili i ostatecznie to Polonia wywiozła z Jastrzębia 3 punkty.

GKS Jastrzębie - Polonia Warszawa 1:2 (1:1)
1:0 - Krystian Mucha 22’
1:1 - Michał Bajdur 38’
1:2 - Michał Bajdur 68’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, Sebastian Golak, Yevgeniy Zakharchenko, Dawid Witkowski, Dariusz Kamiński, Przemysław Lech (75. Ricardo Vaz), Joao Guilherme, Krystian Mucha (73. Daniel Szymczak), Szymon Gołuch, Daniel Stanclik.

Polonia Warszawa: Jakub Lemanowicz - Michał Grudniewski, Marcin Kluska (72. Mateusz Michalski), Krzysztof Koton, Piotr Marciniec, Bartosz Biedrzycki, Tomasz Wełna, Wojciech Fadecki (66. Grzegorz Aftyka), Maciej Kowalski-Haberek, Michał Bajdur (85. Jakub Wawszczyk), Paweł Tomczyk (72. Michał Fidziukiewicz).

Następne spotkanie GKS-u Jastrzębie już w piątek (12 maja) w Pruszkowie.

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek GKS Jastrzębie zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli. Przewaga nad strefą spadkową to zaledwie 6 punktów. Przed ekipą z Jastrzębia decydujące spotkania. W piątek GKS zagra z 4. aktualnie w lidze Zniczem Pruszków. Później, w ostatnim domowym meczu zagra u siebie ze znajdującą się w strefie spadkowej Garbarnią Kraków. Ostatnie dwa mecze to wyjazd do Poznania i Elbląga.

Pełną galerię zdjęć znajdziecie >>tutaj<<.