Młodzi hokeiści na podium Mistrzostw Polski

2019-03-25, Autor: ap

Juniorzy JKH GKS Jastrzębie wywalczyli brązowy medal w Mistrzostwach Polski. W meczu o najniższy stopień  podium podopieczni Zbigniewa Wróbla pokonali UKS Zagłębie Sosnowiec 5:2. Warto dodać, że aż trzy z pięciu goli dla JKH padły w liczebnym osłabieniu.

Lepsze otwarcie "meczu o brąz" zanotowali sosnowiczanie, którzy w piątej minucie otworzyli wynik po golu Wasilija Jerasowa. Jastrzębianie za odrabianie strat wzięli się dopiero w drugiej odsłonie, ale za to z jakim efektem.

Po 40. minutach JKH prowadził 3:1, a gdy na początku tercji numer trzy czwartego gola zdobył Kamil Wałęga (był to trzeci kolejny gol dla JKH strzelony pomimo gry w osłabieniu!) było jasne, że nikt ekipie znad czeskiej granicy nikt medalu już nie wydrze. Po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Jan Sołtys (JKH) i Mariusz Piotrowski (Zagłębie) i ostatecznie JKH pokonał sosnowiczan 5:2 i stanął na najniższym stopniu podium Mistrzostw Polski Juniorów.

Kilka godzin później zapadło również rozstrzygnięcie w meczu finałowym. Rozpędzenie gospodarze, UKS Niedźwiadki Sanok, którzy w półfinale pokonali właśnie JKH GKS Jastrzębie (6:4) tym razem nie pozostawili żadnych złudzeń rówieśnikom z Gdańska. Sanoczanie wygrali pewnie, pokonując w finale Stoczniowca Gdańsk aż 6:1 i złote krążki zasłużenie zawisły na szyjach gospodarzy turnieju finałowego. Co ciekawe, mecz ten przyciągnął na trybuny aż 2500 widzów, czym sanoczanie po raz kolejny udowodnili, że uwielbiają hokej na lodzie.

MPJ - Mecz o 3. miejsce - 24/03/2019 - Sanok - godz. 11:00
UKS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - JKH GKS JASTRZĘBIE 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)

1:0 - 04:03 - Wasilij Jerasow - Szymon Luszniak
1:1 - 23:12 - Jan Sołtys - Kamil Wałęga
1:2 - 26:49 - Jakub Blanik (4/5)
1:3 - 29:22 - Dominik Paś - Jan Sołtys (4/5)
1:4 - 45:38 - Kamil Wałęga - Dominik Paś (4/5)
1:5 - 53:35 - Jan Sołtys - Kamil Wałęga, Gracjan Witas (5/4)
2:5 - 57:06 - Mariusz Piotrowski - Marek Dytkowicz

UKS Zagłębie Sosnowiec: Kotuła (Małota) - Khoperia, Bartnik, Piotrowski, Kozłowski, Dytkowicz - Hyla, Duszak, Chabior, Luszniak, Jerasow - Machura, Baran, Tomaszewski, Palamarczuk, Kasprzyk - Zadęcki, Pohl, Mihalnicki.

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Prokop) - Paś, Borowiak, Kapusta, Wałega, Sołtys - Witas, Gruszczyk, Wróblewski, Blanik, Płachetka - Wywiał, Garsztka, Misterkiewicz, Artur Sienkiewicz, Artiom Sienkiewicz - Borowiak, Zając, Fabiańczyk, Klocek, Załucki.

Kary: 16:14 / Strzały: 23:42 / Widzów: 100.

Sędziowali: Paweł Pomorzewski, Mariusz Smura (sędziowie główni) oraz Jacek Szutta, Mateusz Kucharewicz (liniowi).
Trenerzy: Grzegorz Klich (UKS Zagłębie Sosnowiec) - Zbigniew Wróbel (JKH GKS Jastrzębie).