zamknij

Wiadomości

Moje święta: Krzysztof Gadowski

2019-12-24, Autor: JP

Zapytaliśmy kilka osób związanych z Jastrzębiem, jak spędzają święta i jakie mają wspomnienia związane z przeżywaniem Wigilii, Sylwestra i Nowego Roku. Na pytania odpowiada poseł Krzysztof Gadowski.

Reklama

Święta, których nigdy nie zapomnę?

Te sprzed  25 lat, pierwsze święta spędzone w wybudowanym właśnie przez nas domu.

Ulubiona potrawa wigilijna?

Nie wyobrażam sobie świąt bez karpia, makówek i moczki, choć do tej ostatniej początkowo nie potrafiłem się przekonać. Najlepiej smakują te przygotowane przez moją żonę.

Ulubiona kolęda?

Niewątpliwie jest nią „Wśród nocnej ciszy”, choć ostatnio mocno doceniam „Podnieś rękę, Boże Dziecię”.

Pod choinką chciałbym znaleźć...

Zdrowie - najbliższych i moje - jest najcenniejsze.

Najbardziej w pamięci utkwił mi sylwester...

Ten, który spędziłem protestując w Sejmie w 2016 r. , a za parę dni na świat miała przyjść moja pierwsza wnuczka.

Kiedyś chciałbym spędzić sylwestra...

Pod afrykańskim niebem…

Życzę sobie w Nowym Roku 2020...

Życzę sobie i Polakom prezydentury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Jastrzębianom życzę na Nowy Rok 2020...

Optymizmu, nadziei, pogody ducha i zdrowia przez wszystkie 366 dni nowego roku.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 19

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2019-12-29
  22:11:44

  10 1

  Jestem bardzo ale to bardzo przekonany, że Twoje miejsce jest w Obozie Ciężkiej, bardzo Niebezpiecznej i Szkodliwej Pracy - bez prawa do sprawiedliwego Sądu.-- przy źródłach promieniotwórczych, rtęci i jej oparach, przy bardzo wysokich ciśnieniach różnych mediów i bardzo wysok temperaturach .. Przy trujących i wybuchowych gazach czy pyłach, potwornym hałasie ,nieb i wysok napięciach etc etc etc --dożywotnio jak byście się pytali dlaczego?-odpowiadam: za Wiek Emerytalny Tych tak zatrudnionych robotnik od najmłodszych lat (od 15 roku życia -bez ferii ,wakacji - z sobotami i świętami, w nadgodzinach bez dni zamiennie wolnych jak to za Komuny bywało – ludzi. I stwierdził bym jak to Wy stwierdziliście ustami Tuska usprawiedliwiając waszą POdłośc „cieszcie się że mieliście prace”. Nie dziwcie się, że tego Ci życzę –my już dzięki Wam tego „OBOZU” od dawna doświadczamy pozbawieni ochrony przedemerytalnej do takiej pracy w stosownym wieku. , Chciałbym abyś i Ty tego doświadczył.. Stwierdziliście jako PO, że jak My robotnicy "będą się Sądzić o to, to podniosą koszty sądowe" - i to uczynili podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS... podpuszczając także TK Rzeplinskiego, iż to wszystko ,czyli działanie wsteczne Ustawy Pomostowej z 2008 na 1998rart 4 pkt 4 na niekorzyść kradnące wiek emerytalny - jest legalne ... natomiast na odmianę ogłosiliście też..” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " tacy jesteście etyczni-!--Powinieneś wiedzieć w te święta ”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem gdy Ty tu majaczysz o swoich świętach! „.Ile rodzin w Polsce co miesiąc odprowadza swoich spracowanych Ojców ktorzy zatrudniani w takich warunkach przez zamiane Waszej Filozofii emerytalnej (nie przebyta praca w szkodliwych a możliwość zaszkodzenie społeczeństwu uprawnia do wcześniejszego wieku emeryt . ) odprowadza na cmentarz bo nie dożywają obecnych emerytur!---.Pamiętaj o Nich bo My o Tobie pamiętamy!

 • ~ 2019-12-29
  22:30:35

  7 1

  Dorwę Ciebie za to nawet po Twojej śmierci oskarżając za ta podłość nawet przed Bogiem gdyż nigdy tego społeczeństwa za to Im tak uczynione świństwo nie przeprosiłeś i nie prosiłeś o wybaczenie a warunkiem wybaczenia jest prośba o nie. Wiec nie świętuj bo masz krzywdę innych ludzi na barkach.

 • ~ 2019-12-30
  19:32:01

  9 1

  Czy Ty wiesz ilu ludzi Ciebie przeklina. Ludzi spracowanych ,wyzyskanych z utraconym pracą zdrowiem. Ludzi którzy oddali temu społeczeństwo swoje życie licząc na uczciwe traktowanie a tymczasem takie POdłe nic ,karierowicz zupełny Ich bezczelnie wstecznie okradł i to w sytuacji gdy nie mieli już szans odzyskać zadośćuczynienia i odszkodowania za warunki swojej pracy. Czy Ty wiesz ile lat Ty byś musiał pracować naprawdę uczciwie abyś umiał Im te straty wynagrodzić. Ty miałeś być Posłem ludu Ślaska a zostałeś dla wielu P Oslem Donalda Tuska tego o którym Nikt nie wie ile lat stazu pracy mial gdy został Premierem.

 • ~ 2019-12-30
  20:14:25

  6 1

  Wybudowałeś Dom , zapłaciłeś pracą na to ,straciłeś zdrowie i czas zycia ,jesteś szczęśliwy, ze się czegoś dorobiłeś i nagle przychodzi do władzy cyniczny gnojek i Ci burzy ,zabiera ,odbiera ,POlitycznie kradnie ten twój dom.. . Tym bardziej Ciebie to boli, że większość z tych gnojków gdy Wy rządziliście nigdy praktycznie uczciwie nie pracowała -- co Ty na to . Tak było z Nami . My tu na Śląsku pracowaliśmy w soboty ,niedziele i święta a Ty z kolesiami z POd ciemnej gwiazdy ,rozrabiakami stadionowymi a nawet ćpunami, nam to na co wypracowaliśmy wstecznie, z tego okradłeś . I nic nie zmieni wasze pokrętne tłumaczenie, że zrobiliście to "legalnie" , ze zrobiliście to bo finanse państwa były zagrożone. Trzeba było Tuskowi i sobie od gęby odebrać. Jesteś tym kim jesteś ale dla mnie dnem.

 • ~ 2019-12-31
  20:18:41

  3 0

  Dzisiaj w TVNie pokazali Balcerowicza i chcieli z niego zrobić herosa. Zapomnieli,że gdy Ja i Pan byliśmy młodzi i miałem Ksiązeczki Mieszkaniowe jako praktycznie bezdomny oprocentowane nizej niż wkłady A-vista czyli płatne na kazde żądanie to On ogłosił w styczniu 1991 oprocentowanie 50 % lutym 40%na kredyty mieszkaniowe wywołując superinflacje wycierajac sobie kompensacyjna za to oprocentowanie książeczek -ówczesną ustawą o spłacie kredytów mieszkaniowych dup... ,nie dochowujac żadnych warunków wchodząc w trakcie jej istnienia na korzysć bankierów. RPO ówczesny pisał o Nim „wmieszał się w umowy bank Klient na niekorzysć klientów”. Nam kazał zaciskać pasa a Prezesom banków ? I to jesteście Wy...liberalni ,Bochaterowie od okradania najsłabszych i najbiedniejszych oraz najbardziej spracowanych.
  Tylko tak potraficie rządzić i dlatego tylko Obóz Pracy was może zrechabilitować.

 • ~ 2020-01-01
  01:09:49

  5 0

  Na koniec opowiem Ci jak wyglądały Nasze Wigilie.Wiekszosc z nich spędzone w pracy w ramach nadgodzin,podobnie jak Sylwestry.Tak było szczególnie za Komuny,po 12lub16h.Wszystko to przy pracy w strefach Ex lub przy innych zagrożeniach. A POtem do władzy doszli zwykli POlityczni złodzieje i ukradli po ponad 30latach naszej takiej pracy wstecznie Nam prawo do emerytur dodając następnie jeszczev2lata, pomimo iż mieliśmy już wówczas min staż pracy w takich warunkach,ukradli ochronę przedemeryta a o tym co zamiennie powiedzieli Policji już wiesz.Wszystko to zrobili takim Którzy dbali o to abyś miał energię i ciepło w dupę w czasie Wigilii. Wiec nie mów Nam jak to protestowałes raz w Sejmie w czasie Wigilii gdyż jak Ci napisałem już jestem przekonany że powinieneś w tym czasie przebywać w zdecydowanie innym miejscu _za to co Nam zrobiliście.

 • ~ 2020-01-04
  23:21:50

  3 0

  W ostatnim czasie Online w sieci z okazji Wigilii ukazał się wywiad z Donaldem Tuskiem który skarżył się, że w życiu ojciec Go strasznie bił "ale z okazji Wigilii starał się być bardziej powściągliwy lecz i wówczas często nie wytrzymywał." Nie dziwię się. Nawet dodam... Gdyby jednak Pana naprawdę mocno i często bił to nie ważył by się Pan "okradać innych z wieku emerytalnego" chociażby za szkodliwe warunki po fakcie tej pracy , mówiąc na odmianę do POlicji i Wojska...Pol i Woj nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " takiś był etyczny-!-Może szanowny Tatuś miał faktycznie powody. Nie pracowałeś ,wiecznie miałeś pretensje do wszystkiego , piłeś ,ćpałeś z uczelni Ciebie wywalali , no i Kto wie ,może nawet w domu rodzimym już kradłeś.?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wprowadzenie programu 800+ zamiast 500+ jest dobrym pomysłem?


Oddanych głosów: 215

Prezentacje firm