Nie będzie złotego medalu? JKH przegrywa

2015-04-01, Autor: mkor, źródło: JKH

JKH GKS Jastrzębie zostało pokonane przez GKS Tychy 4:2 na Jastorze i tym samym znacznie oddaliło się od wygrania finału.

Początek spotkania rozpoczął się w wymarzony sposób dla przyjezdnych. Już w czwartej minucie swoją sytuację wykorzystał Marcin Kolusz, a kilka minut później wynik został podwyższony przez Jakuba Witeckiego. Jastrzębianie zdołali jednak odpowiedzieć w końcówce pierwszej tercji. Žigárdy został pokonany przez Martina Przygodzkiego. Zaledwie 20 sekund później był już remis, do którego doprowadził Mateusz Rompkowski.

Druga tercja rozpoczęła się od błędu Przemysława Odrobnego, którego strzałem z ostrego kąta pokonał Kacper Guzik. Zabolotny pojawił się na lodzie, jednak był bezradny w sytuacji sam na sam z Jozefem Vitkiem i tyszanie prowadzili już dwoma trafieniami.

Goście w następnej odsłonie meczu zaparkowali autobus pod własną bramką i skoncentrowali się na defensywie. Jastrzębianie nie pokonali już bramkarza rywali i spotkanie zakończyło się ich porażką. GKS Tychy potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa, aby zdobyć złoty medal. Następne spotkanie zostanie rozegrane na ich terenie już jutro o 16:30 i bez wątpienia są oni teraz faworytami tej rywalizacji.

JKH GKS JASTRZĘBIE - GKS Tychy 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)

0:1 - 04:03 - Marcin Kolusz - Maxim Kartoshkin, Michał Kotlorz
0:2 - 11:21 - Jakub Witecki - Jozef Vitek, Jarosław Rzeszutki
1:2 - 18:20 - Martin Przygodzki - Mateusz Rompkowski, Tomasz Kulas
2:2 - 18:40 - Mateusz Rompkowski - Petr Polodna, Roman Němeček
2:3 - 25:22 - Kacper Guzik
2:4 - 30:59 - Jozef Vitek - Bartłomiej Pociecha (5/4)

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) - Němeček, Rompkowski, Bordowski, Bondariev, Laszkiewicz  -Górny, Bryk, Urbanowicz, Steber, Danieluk - Aleksyuk, Protivný, Przygodzki, Polodna, Kulas - Pastryk, Kantor, Ł. Nalewajka, Marzec, Świerski.

GKS Tychy: Žigárdy (Kosowski) - Kotlorz, Besch, Kolusz, Kartoshkin, Kogut - Sokół, Pociecha, Vitek, Galant, Witecki - Hertl, Ferenc, Kuzin, Rzeszutko, Guzik - Wanacki, Majoch, Bagiński, Parzyszek, Woźnica.

Kary: 6 min - 8 min / Strzały: 28-35 / Widzów: 1 900.

Sędziowali: Paweł Meszyńki, Włodzimierz (główny) - Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi).
Trenerzy: Róbert Kaláber (JKH GKS Jastrzębie) - Jiří Šejba (GKS Tychy).

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 3:2 dla GKS-u Tychy.