Orzeł Moszczenica: podsumowanie meczów z weekendu (4-5 listopada)

2023-11-14, Autor: kb

Za nami kolejne mecze piłkarskie w wykonaniu drużyn młodzieżowych. Swoje spotkania rozegrała też ekipa Orła Moszczenica. Poniżej komplet wyników z ubiegłego weekendu, 4-5 listopada.

Orzeł Moszczenica - Górnik Radlin 3:2

Rocznik 2013 podejmował rówieśników z Górnika Radlin. Młode Orły rządne rewanżu za porażkę w Radlinie po dobrym meczu dopięły swego pokonując gości 3:2. Pierwsza połowa była remisowa w sytuacjach podbramkowych i zakończyła się wynikiem 1:1. Bramkę zdobył Kossmann. Po przerwie rosła przewaga Orła, aczkolwiek brak skuteczności pod bramką rywala nie pozwolił na podwyższenie wyniku. Jak się jednak okazało, Orzeł miał w tym meczu jeszcze jedną broń - rzuty wolne! Po tych dwóch stałych fragmentach zespół zdobył bramki za sprawą bardzo dobrych strzałów w wykonaniu Kończaka i Kasprzaka. Mecz zakończył się zwycięstwem 3:2.

Skład: Turczyn, Szynal, Kończak, Marek, Mazur, Polański, Szmuk, Kasprzak, Musiak, Gaćkowski, Zieliński, Kossmann, Paruch

Opis meczu rocznika 2010 A

LKS Orzeł Palowice - Orzeł Moszczenica 1:3

Drużyna rocznika 2010 A w sobotni poranek wybrała się do Palowic, gdzie przyszło im się mierzyć z miejscowym Orłem.

- Boisko pozostawiało wiele do życzenia ale jak to mawiają, obie drużyny grają w tych samych warunkach, więc my musieliśmy się skupić na tym, żeby zrealizować cel z jakim tam przyjechaliśmy - mówi trener drużyny, Łukasz Kałuża.

Początek meczu był nerwowy, pojawiło się bardzo dużo błędów indywidualnych każdego zawodnika, z czasem jednak zaczęło się to, na co drużyna gości czekała od pierwszego gwizdka. Zawodnicy odpowiedzialni za rozgrywanie piłki wzięli większy ciężar gry na siebie, co skutkowało zdobyciem pierwszej bramki przez Gawełczyka, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Tym razem szczęście było po jego stronie i piłka znalazła się w bramce! To był sygnał, aby ruszyć do śmielszych ataków, a na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać. Kapitalna akcja w wykonaniu Rosy i Musiaka, a przysłowiową kropkę postawił Ranoszek, który nie dał szans bramkarzowi i było 2:0. Mecz dla Orła Moszczenica zaczął się układać po ich myśli, co nie zmieniło faktu, że wciąż szukali kolejnych bramek. Dopiero w drugiej połowie meczu, na 3:0 podwyższa Berit. Gospodarzy stać było na jedno trafienie. Mecz zakonczył się zwycięstwem Orła Moszczenica 3:1.

Skład: Buczak - Gawełczyk N, Dumanowski, Kędzierski, Zdziebło - Musiak, Gawełczyk, Wójcik, Berit - Domański, Ranoszek
Linkowski, Sadowski, Rosa, Wiewiórski, Grycan
Trener: Kałuża Łukasz

Opis meczu rocznika 2010 B

Orzeł Moszczenica - Decor Bełk 4:3

W niedzielny deszczowy poranek do drugiej drużyny Orła Moszczenicy przyjechała mocna drużyna z Decoru Bełk, która nadal miała szanse na awans do ligi wyżej. Mecz stał na wysokim poziomie, obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola. Lepiej w mecz weszli podopieczni trenera Bartłomieja Lorenca, którzy po niespełna 15 minutach po bramkach Berita i Brody prowadzili 2-0. Podrażniona drużyna Bełku nie zamierzała się poddawać i do przerwy udało się jej doprowadzić do wyrównania. Druga połowa to wymiana ciosów lecz ostatecznie to drużyna z Jastrzębia zadaje decydujące uderzenie. W polu karnym faulowany został Michał Berit i sam poszkodowany ustalił wynik spotkania. Po bardzo ciekawym i emocjonującym spotkaniu 3 punkty zostały zdobyte przez Orła Moszczenice. Na uwagę zasługuje fakt ze jedną z bramek w meczu zdobył bramkarz Orła Maciej Wiewiórski pięknie uderzając z rzutu wolnego.

Portal TuJastrzębie jest patronem medialnym klubu Orzeł Moszczenica.