Trampkarze młodsi Orła z awansem do 3 Ligi Wojewódzkiej

2023-11-17, Autor: kb

Trampkarze młodsi Orła Moszczenica wygrali w ostatnim meczu ligowym w tym roku z drużyną z Jankowic 7:2. Już wcześniej zawodnicy zapewnili sobie awans do 3 Ligi Wojewódzkiej, dlatego do tego meczu pochodzili bez presji!

W piątek (10 listopada) o godzinie 18:15 rozpoczął się ostatni mecz ligowy trampkarzy młodszych Orła Moszczenica przed przerwą zimową. Rocznik 2010 A zmierzył się w zaległym meczu z rówieśnikami z Jankowic. Mecz od początku toczył się pod dyktando zespołu z Moszczenicy. Drużyna zagrała bez jakiejkolwiek presji, związane to było z tym, że w poprzedniej kolejce zapewniła już sobie awans pokonując drużynę Orła Palowice 3:1.

Już w drugiej minucie meczu na prowadzenie wyprowadza zespół Filip Wójcik, który pewnie wykorzystuje wykreowaną akcje. Kolejną bramkę po rzucie rożnym zdobywa Przemek Kędzierski, a już 4 minuty później piłkę w siatce umieszcza napastnik Rafał Ranoszek. Wynik 3:0 do 30 minuty tylko napędza zawodników gospodarzy i jeszcze w pierwszej połowie po genialnym uderzeniu sprzed pola karnego bramka wpada na konto obrońcy Bartka Dumanowskiego.
Na przerwę zespół schodzi w dobrych humorach. Po przerwie dwa trafienia dokłada Filip Wójcik, co oznacza, że kompletuje hat tricka oraz Jan Gawełczyk. Pomimo totalnej dominacji przeciwnikom udało się wyprowadzić dwie akcje, po których zdobywają dwie bramki. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 7:2 i to gospodarze z Moszczenicy cieszą się ze zwycięstwa!

Po deszczowym meczu nadchodzi czas na świętowanie, ponieważ dzięki zdobyciu 25 pkt (8W, 1R, 1P) zespół Orła Moszczenica zajął pierwsze miejsce i zagwarantował sobie awans do 3 ligi wojewódzkiej!