Pewne zwycięstwo nad Jednością Przyszowice

Wczoraj piłkarze z GKS Jastrzębie pokonali na własnym boisku Jedność Przyszowice 3:0.

Od samego początku spotkanie było bardzo emocjonujące. W 12.minucie wynik mógł otworzyć Bartosz Hajczuk. Kolejna szansa dla jastrzębian pojawiła się kilkanaście minut później. W 30.minucie swoją szansę miał Tomasz Musioł, który jednak strzelił za lekko. Sześć minut później padł pierwszy gol. Po błędzie defensywy gości, piłkę do siatki wpakował Bartosz Hajczuk. Pod koniec pierwszej połowy mogło być 1:1, lecz sędzia dopatrzył się spalonego.W drugiej połowie również nie brakowało emocji. W 54.minucie samobójczego gola strzelił zawodnik Przyszowic. To nie koniec, bo minutę później trzeciego gola dołożył Patryk Dudziński. Goście za wszelką cenę starali się odrobić straty, ale jastrzębianie byli zdecydowanie lepsi. W 66.minucie sędzia dopatrzył się faulu na Kamilu Dudzie i podyktował rzut karny. Tym sposobem nie udało się zdobyć czwartego gola.

Mimo kolejnego zwycięstwa jastrzębianie mogą raczej już tylko pomarzyć o awansie do III ligi. Zajmują trzecie miejsce w tabeli, a do lidera brakuje im aż siedem punktów.

Następny mecz już w sobotę o godzinie 17.00. GKS Jastrzębie zmierzy się na stadionie przy Harcerskiej z Polonią Marklowice.

GKS 1962 Jastrzębie - Jedność 32 Przyszowice 3:0 (1:0)

1:0 Bartosz Hajczuk '36
2:0 Michał Hutka '54 (samobójcza)
3:0 Patryk Dudziński '55

GKS Jastrzębie: 22. Grzegorz Drazik (68. 26. Jakub Świerczek) - 3. Tomasz Kocerba, 4. Piotr Pacholski, 11. Mateusz Wrana, 2. Tomasz Lorenc - 9. Kamil Duda, 10. Bartosz Hajczuk (63. 15. Patryk Ułasewicz), 20. Damian Tront, 13. Tomasz Musioł (75. 5. Adrian Kopacz) - 16. Patryk Dudziński, 8. Kamil Jadach.