Pierwsza porażka w finale PLH

2013-03-18, Autor: mw
Wczoraj drużyna JKH GKS Jastrzębie zmierzyła się na własnym lodowisku z Comarch Cracovią. Niestety jastrzębscy hokeiści w pierwszym finałowym pojedynku przegrali 2:3.

Od samego początku spotkania bardziej opanowani byli zawodnicy z drużyny gości. W 12. minucie Michał Piotrowski wykorzystał błąd Rompkowskiego i bez problemu usadowił krążek w bramce Kosowskiego. Jastrzębianie chcieli odrobić straty, lecz pomimo kilku dogodnych sytuacji musieli uznać przewagę drużyny z Krakowa.

Po przerwie jastrzębianie postanowili nie tracić czasu. Już po kilkunastu sekundach od rozpoczęcia drugiej tercji, gola zdobył Richard Kral. Następnie Maciej Urbanowicz nie wykorzystał sytuacji, a już w 32. minucie goście znów prowadzili. Następną bramkę Cracovia zdobyła niespełna trzy minuty później i już było 1:3. W końcówce tercji kontaktowego gola udało się zdobyć Maciejowi Urbanowiczowi.

W ostatniej odsłonie jastrzębianie robili co mogli, by doprowadzić do wyrównania. Niestety bezskutecznie, bo niezwykle trudnym rywalem okazał się Rafał Radziszewski.

> Fotorelację z meczu można zobaczyć na stronie

Walka w finale PLH toczy się do czterech zwycięstw. Dwa kolejne mecze zostaną rozegrane w najbliższą środę i czwartek w Krakowie.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

0:1 (11:01) Piotrowski - Chmielewski

1:1 (20:22) Kral - Danieluk

1:2 (31:22) S. Kowalówka - L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz

1:3 (34:24) Zieliński - L. Laszkiewicz - D. Laszkiewicz

2:3 (36:56) Urbanowicz - Karliczek - Prochazka

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski - Górny, Zatko (2), Lipina, Kral, Danieluk - Karliczek, Mateusz Rompkowski, Kapica (10), Prochazka (2), Urbanowicz - Labryga, Sulka, Zdenek, Słodczyk, Bordowski - Bryk, Dąbkowski, Marzec, Maciej Rompkowski, Kogut.

Comarch Cracovia: Radziszewski - Besch, Witowski, D. Laszkiewicz (4), S. Kowalówka, L. Laszkiewicz - Noworyta, A. Kowalówka, Fojtik (2), Valczak, Dvorzak - Kłys, Zieliński, Chmielewski, Rutkowski, Piotrowski - Myjak, Kmiecik, Słaboń, Cieślicki.

Kary: JKH - 14 (w tym 10 minut dla Kapicy), Cracovia - 6.