Pogrom na Jastorze. Mistrz Polski rozłożony na łopatki

2022-11-21, Autor: KB, źródło: jkh.pl

Tego nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści wśró kibiców JKH GKS-u Jastrzębie. W piątkowy wieczór hokeiści z Jastoru dali swoim kibicom prawdziwą ucztę. Gospodarze pokonali aktualnego Mistrza Polski, GKS Katowice aż 6:0!

To miał być trudny mecz. Tego spodziewali się nie tylko zawodnicy, ale także kibice zgromadzeni na jastrzębskim lodowisku. W piątkowy wieczór do Jastrzębia przyjechali aktualni Mistrzowie Polski, GKS Katowice. W derbach lepsi okazali się jastrzębianie, a zwycięstwo było bardzo okazałe. JKH wygrał ten mecz 6:0.

Pierwsza tercja nie zapowiadała aż tak wysokiego zwycięstwa. Co prawda, jastrzębiania bardzo dobrze rozpoczęli to spoktanie i na pierwszą przerwę schodzili z prowadzeniem 1:0.

W pierwszej tercji gra była wyrównana, a co chwilę wykazywać musieli się bramkarze, Murray oraz Balizs. Jednak w drugiej odsłonie gry to JKH GKS Jastrzębie zyskało przewagę, której już nie oddali to końca zawodów. W drugiej tercji dołożyli kolejne dwa trafienia, a kibice na Jastorze mogli pierwszy raz w tym sezonie być świadkami tak dobrej gry swoich ulubieńców.

Ostatnia tercja to pokaz siły, hokeiści z Jastoru dołożyli kolejne trzy trafienia i ostatecznie pokonali GKS Katowice 6:0!

JKH zajmuje obecnie 5. miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie już w piątek (25 listopada), a rywalem JKH będzie kolejny mocny przeciwnik, GKS Tychy. Mecz ten od 18:00 na jastrzębskim lodowisku.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
1:0 Urbanowicz (Viinikainen, Freidenfelds) 08:32
2:0 Kaleinikovas (Mikyska, Svec) 24:22
3:0 Svec (Mikyska, Bryk) 31:21, 5/4
4:0 Urbanowicz (Kaleinikovas, Mikyska) 44:27, 5/4
5:0 Kaleinikovas (Svec, Mikyska) 50:22
6:0 Pelaczyk (Jarosz, Sevcenko) 50:56

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Paś, Freidenfelds - Górny, Jansons, Kaleinikovas, Mikyska, Svec - Sevcenko, Bryk, Pelaczyk, Jarosz, Sinegubovs - Kamienieu, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Płachetka.