Porażka GKS-u Jastrzębie w derbach

2022-05-10, Autor: KB, źródło: GKS Jastrzębie

W sobotnich derbach pomiędzy GKS-em Katowice a GKS-em Jastrzębie lepsza okazała się drużyna ze stolicy województwa Śląskiego. Wieczorne spotkanie w Katowicach zakończyło się wygraną gospodarzy 3:1. Na dwie kolejki przed końcem sezonu jastrzębska drużyna jest już pewna spadku do 2 Ligi.

W meczu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi jastrzębianie przegrali na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:3. Honorowego gola dla GKS-u jastrzębie zdobył w doliczonym czasie gry drugiej połowy Mateusz Bondarenko.

Już w 5. minucie derbowego spotkania na prowadzenie wyszli gospodarze po golu Arkadiusza Jędrycha, który wykorzystał zgranie piłki głową po rzucie wolnym i z kilku metrów pokonał Neugebauera. Pięć minut później katowiczanie oddali kolejny strzał, z którym poradził sobie golkiper gości. Zespół przyjezdnych pierwszy strzał oddał w 19. minucie, kiedy to niecelnie z dystansu uderzał Kuczałek, a po dziesięciu kolejnych minutach Kudła spokojnie interweniował po główce Bondarenki. Po pół godzinie gry prowadzenie GKS-u Katowice podwyższył z rzutu karnego Szymczak. Gospodarze w pierwszej części gry stworzyli jeszcze dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale najpierw dobrze interweniował Bondarenko, a po kilku minutach defensywa jastrzębian w ostatniej chwili powstrzymała Błąda.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy w pole karne dośrodkowywał Łaski, a na bramkę miejscowych główkował Fabry, lecz Kudła nie dał się zaskoczyć. Gospodarze odpowiedzieli niecelnym uderzeniem z dystansu Błąda, a w 58. minucie minimalnie niecelnie na bramkę Kudły główkował Kuczałek. W 62. minucie duży błąd popełnił Kudła, który zagrał pod nogi Fabrego, ale uderzenie napastnika sprzed linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy, a dobitkę Okhronchuka złapał Kudła. W 70. minucie katowiczanie zdobyli trzeciego gola, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się Jędrych, z bliska pokonując Neugebauera. W 81. minucie bliski podwyższenia prowadzenia gospodarzy był Urynowicz, który z dystansu uderzył minimalnie obok okienka bramki. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla GKS-u zdobył Mateusz Bondarenko i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Do końca sezonu rozgrywek 1 Ligi pozostały dwa spotkania. W najbliższą sobotę zawodnicy pożegnają się z pierwszą ligą na własnym stadionie. Rywalem GKS-u Jastrzębie będzie GKS Tychy. Początek meczu o godzinie 18:00

GKS Katowice – GKS Jastrzębie 3:1

GKS Katowice: Dawid Kudła - Arkadiusz Jędrych, Arkadiusz Woźniak (72. Zbigniew Wojciechowski), Rafał Figiel (79. Marcin Stromecki), Adrian Błąd (72. Jakub Karbownik), Bartosz Jaroszek, Marcin Urynowicz, Grzegorz Rogala, Filip Szymczak (79. Filip Kozłowski), Michał Kołodziejski, Patryk Szwedzik (84. Marko Roginić).

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer - Oliver Podhorin, Mateusz Słodowy, Mateusz Bondarenko, Dariusz Kamiński, Michał Kuczałek (72. Nataniel Wybraniec), Vladyslav Okhronchuk (84. Grzegorz Gulczyński), Remigiusz Borkała (84. Dawid Szkudlarek), Wojciech Łaski, Konrad Handzlik (72. Miłosz Misala), Marek Fabry.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1