zamknij

Wiadomosci

Prokurator wznowił śledztwo w sprawie podejrzenia wzięcia łapówki przez posła Matusiaka

2017-05-17, Autor: Tomasz Raudner

Czyżby poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Matusiak miał kłopoty? Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wznowiła umorzone śledztwo w sprawie podejrzenia przyjęcia 12 tys. zł łapówki. W prokuraturze usłyszeliśmy, że pojawiły się nowe dowody, które skłoniły referenta sprawy do ponownego prześledzenia sprawy.

Dowody znalazły się w zażaleniu na postanowienie o umorzeniu postępowania dostarczonym przez pełnomocnika Gerarda Weycherta, działacza PiS z Jastrzębia. To właśnie Weychert utrzymuje, że poseł Matusiak nie wpisał do rejestru korzyści majątkowych 12 tys. zł. Pieniądze te Gerard Weychert miał przekazać parlamentarzyście jeszcze w 2015 r., podczas kampanii wyborczej. Pisaliśmy o tym w lutym 2016 r.

Reklama

Gazeta „Fakt” przytacza zapewnienia Gerarda Weycherta jakoby poseł za te pieniądze obiecał mu poparcie u Grzegorza Tobiszowskiego, wybranego po wyborach na wiceministra energii odpowiedzialnego za górnictwo.

Gerard Weychert składając w ub. roku zawiadomienie do prokuratury jako dowód załączył nagranie z fragmentem rozmów z posłem Matusiakiem. Prokurator zbadał sprawę i w lutym umorzył śledztwo nie dopatrując się w postępowaniu posła niczego niezgodnego z prawem. Na decyzję o umorzeniu złożył zażalenie pełnomocnik Gerarda Weycherta. Po analizie zażalenia prokurator zdecydował się wznowić śledztwo. - Pełnomocnik przedstawił dowody, których prokurator nie znał. Jest ich sporo. Taka jest nasza rola, by te okoliczności sprawdzić. Głównym dowodem jest kolejne nagranie – tłumaczy prok. Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Niewykluczone, że prokurator wezwie posła jako świadka do złożenia wyjaśnień. Nie ma ku temu przeciwwskazań prawnych.

Grzegorz Matusiak nie martwi się wznowieniem śledztwa. - Jestem spokojny, uważam, że wkrótce wszystko wyjaśni się odnośnie pana Weycherta – mówi portalowi tujastrzebie.pl parlamentarzysta. Mówi wprost, że Gerard Weychert stracił zdolność do postępowania zgodnego ze zdrowym rozsądkiem, a kieruje się emocjami. Zdaniem posła Gerard Weychert usiłuje go zdyskredytować. - Podjąłem już kroki prawne mające na celu zakończenie pomawiania mnie przez pana Weycherta. W sądzie wszystko wyjaśnię – mówi poseł.

Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z małą aferą taśmową w jastrzębskim PiS. Kto waszym zdaniem ma rację - Gerard Weychert, czy Grzegorz Matusiak?  

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~szela 2017-05-18 13:52:05

  Ech, te pisowskie piekiełko. Pewno prawda jest taka, że pan G. pożarł się z panem M. i się na nim odgrywa. A widocznie ma dobre karty, skoro prokurator wznowił śledztwo. Chociaż.... równie dobrze może wznowić, żeby znów umorzyć

  0 1
 • ~czarli_cykor 2017-05-18 13:54:42

  o, szela, nadworny krytyk PiSu sie znalazl. Chłopie, zdecyduj sie, komu kibicujesz. Bo Hetmanke też krytykujesz

  1 0
 • ~szela 2017-05-18 14:01:23

  Co ma piernik do wiatraka, czarli cykor? To, że krytykuje czasem Hetman, nie znaczy, że jestem pisiorem. A może mi nawet PiS odpowiadać, ale to nie znaczy, że nie moge krytykować osób z pisu

  0 1
 • ~Tadeusz Maron 2017-05-19 14:47:26

  Widzę że pojawia się słynne myślenie. Jeśli jesteś przeciw temu to na pewno za tym drugim. A może można być za nikim. Wojenka z Matusiakami trwa w najlepsze. I pewnie wyrok sądu niewiele zmieni. Niestety poziom tej walki sięgnął dna. Pan poseł jeśli jest czemuś winny to z pewnością politycznemu lenistwu, nieudolności w myśl zasady : mierny, bierny, ale wierny. Wierzę że z tego zostanie rozliczony za dwa lata

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuJastrzebie.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuJastrzebie.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

W którym rejonie Jastrzębia najlepiej wybudować dom?

Oddanych głosów: 896