Puchar Polski: Piast lepszy od GKS-u

W meczu pierwszej rundy Pucharu Polski GKS Jastrzębie przegrał z Piastem Gliwice 1:2 i pożegnał się z rozgrywkami. Jedynego gola dla GKS-u zdobył w 74. minucie Dawid Weis.

Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie. Dopiero w 14. minucie zrobiło się groźniej pod bramką Piasta, gdy Szmatuła sparował do boku mocny strzał z dystansu. Faworyzowani goście nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką Drazika aż do 30. minuty. Wtedy to błąd defensywy GKS-u z zimną krwią z bliska wykorzystał Karsten Ayong.

Siedem minut później było już 0:2. Z dystansu uderzał Denis Gojko, a piłka wpadła do bramki przy prawym słupku. W końcówce pierwszej połowy gospodarze mocniej przycisnęli. Najpierw z 16 metrów niecelnie uderzał Krakowczyk, a po chwili niepewnie na przedpolu interweniował Szmatuła, czego jednak nie zdołał wykorzystać Jaroszek.

W drugiej połowie gliwiczanie oddali inicjatywę GKS-owi. Jastrzębianie częściej gościli na połowie rywala, ale Piast ustawił bardzo szczelną defensywę. Z dystansu próbowali uderzać JadachTront, ale piłka mijała bramkę Szmatuły. Pięć minut później przeprowadzili efektowną akcję w polu karnym Piasta.

Po klepce w dobrej pozycji znalazł się Farid Ali, lecz uderzył nad bramką. W odpowiedzi w boczną siatkę bramki Drazika strzelał Parzyszek. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się wprowadzony na boisko 10 minut wcześniej Dawid Weis. Pomocnik pognał prawą stroną i strzałem w długi róg tuż przy słupku pokonał Szmatułę.

Dwie minuty później mogło być 2:2. W polu karnym w dobrej sytuacji znalazł się Krakowczyk, jednak naciskany przez obrońcę nie zdołał pokonać wychodzącego z bramki Szmatuły. Po zdobyciu kontaktowej bramki GKS starał się nieco odważniej zaatakować, narażając się na kontry, którą w 89. minucie na trzeciego gola mógł zamienić Piotr Parzyszek. W sytuacji sam na sam lepszy okazał się jednak Grzegorz Drazik. Mimo walki do ostatniej minuty spotkania nie udało się odwrócić losów spotkania i GKS pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski.

26 września, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:30
GKS Jastrzębie - Piast Gliwice 1:2 (0:2)
0:1 - Ayong (30 min.)
0:2 - Gojko (37 min.)
1:2 - Weis (74 min.)

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Pacholski, Szymura, Gojny, Ali (81. Szczęch), Jaroszek (72. Adamek), Tront, Skórecki, Jadach (k) (64. Weis), Krakowczyk.

Piast Gliwice: Szmatuła - Jodłowiec (61. Dziczek), Jagiełło (65. Mak), Parzyszek, Ayong (81. Badia), Sokołowski, Konczkowski, Mokwa, Byrtek, Sedlar, Hojko.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1