zamknij

Biznes

Skarb Państwa planuje sprzedać swoje udziały w JSW

2012-09-13, Autor: pww
Ministerstwo Skarbu liczy na to, że zmiany w programie restrukturyzacji górnictwa dotyczące Jastrzębskiej Spółki Węglowej szybko wejdą w życie. Dzięki temu, Skarb Państwa będzie mógł sprzedać część swoich akcji, lecz zachowa kontrolę nad spółką.

Reklama

Ministerstwo Skarbu Państwa posiada 57% udziałów w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Po zmianach wprowadzonych przez Ministerstwo Gospodarki, Skarb Państwa będzie mógł sprzedać część akcji. Nawet jeśli znaczna część trafi w ręce prywatnego inwestora, to państwo zachowa kontrolę nad spółką.

Tomasz Tomczykiewicz, wiceminister gospodarki powiedział, że prace na zmianami w programie restrukturyzacji górnictwa potrwają prawdopodobnie do końca roku. – Później przeprowadzimy jeszcze konsultacje społeczne – wyjaśnia.

 

Kiedy udziały zostaną sprzedane? Przyjęty w marcu plan prywatyzacji na lata 2012-2013 przewiduje m.in. sprzedaż części akcji JSW. Minister skarbu, Mikołaj Budzanowski zapewnił, że nie dojdzie do tego w najbliższym czasie.

 

O planach sprzedaży akcji przez Skarb Państwa nic nie wiedzą związki zawodowe. – Przed wejściem JSW na Giełdę Papierów Wartościowych obiecano nam, że przez rok pakiet większościowy pozostanie w rękach Skarbu Państwa. Choć ten okres już minął, to i tak w przypadku chęci sprzedaży części udziałów, będziemy przekonywać, by tego nie robić. Nie można pozbywać się tak dochodowej i znaczącej gałęzi gospodarki – powiedział Sławomir Pencko, zastępca przewodniczącego ZZK „Solidarność 80” w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~maupa 2012-09-13
  11:37:43

  0 0

  A jaki to będzie miało wpływ na spółkę i pracowników?

 • ~joseph 2012-09-13
  13:56:54

  0 0

  Super. Może jak spółka trafi w prywatne ręce, to nowy właściciel zrobi porządek z tymi pseudo górnikami.

 • ~ 2012-09-13
  15:09:38

  0 0

  do ~joseph ale z Ciebie matoł aż żal czytać

 • ~joseph 2012-09-13
  17:29:47

  0 0

  Matoł, bo mówię prawdę? Znajdź mi grónika, który może powiedzieć, że cięzko pracuje przez bite osiem godzin. Nie znajdziesz!

 • ~zibijz 2012-09-13
  23:34:08

  0 0

  joseph to zwykly troll ktory zazdrosci kazdemu. Czemu trollu nie pojdziesz pracowac na dole do sciany albo przodka? Zapytalem cie o to juz kilka dni temu w innym newsie i nie odpowiedziales. Wydaje mi sie po prostu ze jestes tylko zalosna, zazdrosna i wystraszona z malym ptakiem pi...ta.

 • ~joseph 2012-09-14
  09:31:46

  0 0

  Swoje już na dole przepracowałem. Wiem jacy ludzie tam pracują. Przeważnie są bez ambicji, a po szychcie koniecznie muszą odwiedzić okoliczny bar. Właśnie dlatego już tam nie pracuję. Nie chciałem być taki jak oni, bo uważam, że stać mnie na więcej.

 • ~zibijz 2012-09-16
  08:48:02

  0 0

  Joseph A moze po prostu wypekales? Miekki jestes i tyle. Ja tez pracuje juz kilka lat na wydobyciu i jakos nie zagladam po szychcie do szynku, tylko spokojnie jade do domu gdzie czekaja na mnie zona i dzieci. Co ma jedno do drugiego? Nie rozumiem. A chocby nawet tak bylo jak piszesz to czy to jest powod zeby zrezygnowac z pracy? Cos ciu...losz mi tutaj gosciu. A moze jestesz jednym z tych madrych pakieciarzy ktorzy sprzedali wlasna robote i interesy mieli robic a niestety nie wyszlo. Z twoich zawistnych komentarzy na to by wygladalo.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuJastrzebie.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.