Sparing z Opavą. Trzecia porażka w okresie przygotowawczym

W środowe przedpołudnie zespół GKS-u Jastrzębie zagrał swój czwarty sparingowy mecz w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Rywalem był czeski drugoligowiec SFC Opava. Mecz rozgrywany w Jedłowniku zakończył się zwycięstwem czeskiej drużyny 3:0. Dla GKS-u była to trzecia porażka w okresie przygotowawczym.

Dwie porażki i zwycięstwo. Taki bilans miał GKS Jastrzębie przed kolejnym meczem kontrolnym przed nowym sezonem. Wiadomym jest, że to nie wynik jest najważniejszy, ale odpowiednie przygotowanie do nowego sezonu. W środę zespół Grzegorza Kurdziela zmierzył się z SFC Opava.

Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem drużyny zza naszej południowej granicy 3:0. W meczu rozgrywanym w Jedłowniku aż dwie bramki padły po rzutach karnych.

Ostatni sparing już w sobotę (9 lipca) o godzinie 11:00. Rywalem jastrzębskiej drużyny będzie Skra Częstochowa.

GKS Jastrzębie - SFC Opava 0:3

GKS Jastrzębie (I połowa): Grzegorz Drazik - Nataniel Wybraniec, Mateusz Słodowy, Dawid Szkudlarek, Dominik Klimkiewicz, Przemysław Lech, Zawodnik testowany, Dariusz Kamiński, Farid Ali, Natan Wysiński, Zawodnik testowany.

GKS Jastrzębie (II połowa): Patryk Zapała - Kacper Kawula, Nataniel Wybraniec, Jakub Kasperowicz, Remigiusz Borkała, Krystian Kaczmarczyk, Daniel Szymczak, Dominik Klimkiewicz (68. Dawid Szkudlarek), Kamil Jadach, Salvador Pryka, Daniel Stanclik.