ŚZPN wydał werdykt dotyczący skandalu w Żywcu

2013-12-12, Autor: mkor, źródło: GKS 1962
Piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie wygrali walkowerem zaległy mecz IV ligi z Góralem Żywiec - taką decyzję podjął dzisiaj Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony jastrzębskiego klubu, działacze związku wysłuchali relacji obserwatora spotkania, po czym zdecydowali o weryfikacji wyniku na korzyść GieKSy.Przypomnijmy, że mecz w Żywcu został przerwany w 89. minucie przy prowadzeniu 4:1 dla gospodarzy. Miała to być jedyna porażka drużyny Grzegorza Łukasika w minionej rundzie. Ostatecznie, nasz zespół może jednak dopisać sobie kolejny komplet punktów w ligowej tabeli. Nad drugą w tabeli Iskrą Pszczyna, GieKSa ma 3 pkt przewagi.

Powodem przerwania meczu z Góralem była petarda hukowa, którą na boisko rzucili kibice gospodarzy. Ucierpiała trójka piłkarzy z Jastrzębia, ale wszyscy są już zdrowi. Od stycznia zaczną treningi na pełnych obrotach, o czym informowaliśmy w tym newsie.